Tétel

18 000 HUF

15

Description:

Fáy András: Fáy András eredeti meséi és Aphorizmái. Bétsben, 1820. Pichler Antal betüivel. 2 t. (acélmetszetű címkép és díszcímlap) + [8] + XVI + [17]-50 + [53]-128 p. Első kiadás. Fáy András (1786-1864) nemzetgazda, politikus, író, a reformkori közélet egyik legnevesebb alakja. Klasszikus mese- és elbeszélésgyűjteménye nem pusztán ezópusi mesék gyűjteménye: állatmeséken kívül bőven válogat az európai kultúrtörténet jeles alakjainak élettörténetéből (Rafaello, Cook, Haydn, Winckelmann), a magyar mondakincsből (Gellért hegye, Utazó labancok, Palócok), kötete pedig a reformkori szabadelvű szemlélet példaértékű gondolattára. A címképen és a díszcímlapon enyhe foltosság, a belív néhány levelén apró foltosság. A címlap verzóján régi tulajdonosi bejegyzés, példányunkból egy levél hiányzik. Szüry 1306. Aranyozott gerincű, enyhén sérült kiadói félbőr kötésben, az enyhén sérült kötéstáblákon a kiadvány eredeti, illusztrált fedőborítóinak részletei.

Share:

Photo of the item taken by : ufk