Tétel

4 000 HUF

Description:

Csiky Gergely: Görög-római mythologia. Összeállította Csiky Gergely. A szöveg közé nyomott képekkel. Budapest, 1902. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 240 p. Csiky Gergely (1842-1891) drámaíró. A papnövendéknek tanult gimnáziumi tanár korán bekapcsolódott az irodalmi életbe, első drámája még az ógörög mitológia tárgyából merít, fényes színházi sikerét azonban az újdonságnak számító, a jelenkorból merítő társadalmi drámájával aratta, melyet 1880-ban mutatott be a Nemzeti Színház, Proletárok címmel. Az 1880-as években számos vígjátékával és színművével bővítette a Nemzeti Színház repertoárját. Színi növendékek számára írt, gazdagon illusztrált mitológiai kézikönyve egyben arról is tanúskodik, hogy a korabeli színészképzésnek akkoriban komoly klasszika-filológiai követelményei is voltak. A munka első kiadása 1885-ben jelent meg, példányunk a harmadik, változatlan kiadásból való. Aranyozott gerincű korabeli egészvászon kötésben. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk