Tétel

4 000 HUF

Description:

Meller Simon: Ferenczy István élete és művei. Budapest, 1905. Magyar Történelmi Társulat 1 t. (színes címkép) + [4] + 402 p. + 9 t. Első kiadás. Meller Simon művészettörténész életrajzi monográfiája Ferenczy István (1792-1856) szobrászról, a XIX. századi magyar klasszicizmus kiemelkedő jelentőségű alakjáról, a Bécsben és Rómában tanult, itthon sokáig ünnepelt alkotóról, aki számos korabeli közhírességről alkotott klasszikus szoborportrét, és szobrásziskolát is nyitott. Oldalszámozáson belül gazdag illusztrációs anyaggal, többek között a meg nem valósult Mátyás-emlékmű fennmaradt dokumentációjával. A korábban sikeres és ünnepelt alkotó a Mátyás-emlékmű kivitelezésébe anyagilag belebukott, illetlennek gondolt Kölcsey-emlékszobrát pedig erős kritika illette, élete végén e kettős kudarc tudatában vonult vissza Rimaszombat városába. Az első előzéken, a címoldal verzóján és a belív néhány oldalán régi gyűjteményi bélyegzés, az első nyomtatott oldal verzóján régi tulajdonosi bejegyzés. Példányunk néhány oldalának fűzése meglazult. (Magyar történeti életrajzok.) Korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk