Tétel

Catalogue number:

20843.
Closed 485. Online auction
Books: Tales

4 000 HUF

Description:

Kalocsa Róza: Válogatott elbeszélések és színdarabok az ifjúság számára. Pozsony-Budapest, 1888. Kiadja Stampfel Károly (Stampfel, Elder és Társai ny.) 207 + [1] p. Egyetlen kiadás. Kalocsa Róza (1838-1901) pedagógus, igazgató, az első diplomás női tanító. Számos pedagógiai folyóirat munkatársa, a Leányvilág című képes hetilap főszerkesztője 1883-1890 között. Kötetünk jó erkölcsre nevelő színdarabok és elbeszélések gyűjteménye. A címlapon régi katalógusszám, az vele szemben régi ajándékozási bejegyzés. Példányunk első előzéke hiányzik. Díszesen aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk