Tétel

Catalogue number:

20845.
Closed 485. Online auction
Books: Tales

3 200 HUF

Description:

B. Büttner Lina: Szabadság földön, égen! Elbeszélés az ifjúság számára. Széchy Gyula rajzaival. Budapest, 1906. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 270 + [2] p. Egyetlen kiadás. B. Büttner Lina (1836-1917) író, szerkesztő ifjúsági regénye az Országos Állatvédő Egyesület jutalmában részesült. Az apró konfliktusokkal teli, ifjúsági hősöket mozgató, abaúji nevelésregény szövegét Széchy Gyula egész oldalas és szövegközti rajzai kísérik. A címoldalon kézírásos bejegyzés, az első előzéken a regény címére reflektáló különös kézi bejegyzés: +56 okt." Példányunk első repülő előzéke hiányzik. Illusztrált, enyhén kopott kiadói félvászon kötésben.

Share:

Photo of the item taken by : ufk