Tétel

Catalogue number:

20675.
Closed 485. Online auction
Books: Religion

6 000 HUF

Description:

Luther Márton: A szolgai akarat. Luther Márton De servo arbitrio című teológiai vitairata (1525). (Számozott.) Sopron, 1996. Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium [Líceum] (Sop-Center Kft.) 239 + [1] p. Első magyar kiadás. Kolofon: "Készül 50 számozott és 1450 számozatlan példányban. [Ez a könyv a] 7. [számú példány]." Luther Márton komoly felbolydulást jelentő teológiai fellépése nyomán Rotterdami Erasmus, a számos európai udvarba bejáratos humanista 1524-ben kiadta "Diatribe de libero arbitrio" (Értekezés a szabad akaratról) című elleniratát. Luther válaszképpen jelentette meg szenvedélyes hangon írt vitairatát "De servo arbitrio" (A szolgai akarat) címmel. Szövegünknek ez az első teljes magyar kiadása, latin eredetiből és németből Jakabné Csizmazia Eszter, Weltler Ödön és Weltler Sándor fordították. Oldalszámozáson belül Széll György grafikusművész egész oldalas grafikáival. Aranyozott kiadói vászonkötésben, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk