20285.
Closed 485. Online auction
Books: Natural sciences, Medicine
18 000 HUF
Alfonsus, Alois: Allgemeines Lehrbuch der Bienenzucht. Verfasst und herausgegeben von Alois Alfonsus. Mit 4 Tafeln und 354 Abbildungen. [Német nyelvű méhészeti tankönyv.] [Bécs] Wien, 1905. Verlag con Moritz Perles (Druck von Johann N. Vernay). XXIX + [3] + 659 + [1] p. + 4 t. Első kiadás. Alois Alfonsus (1871-1927) osztrák méhész, méhészeti szakíró, szerkesztő, iskolaalapító, a nemzetközi hírű méhész 1923-tól az Egyesült Államok középnyugati államában, Milwaukee-ban működött. A szövegközti ábrákkal és felvételekkel gazdagon illusztrált szakmunka első része a méhek élettanával foglalkozik, a méhészet eljárásai a 213. oldaltól. Függelékben a méhész szakfolyóiratok nemzetközi bibliográfiája. Az enyhén foltos, meglazult fűzésű címlevél jobb felső sarkán apró levágás, hátoldalán régi gyűjteményi bélyegzés, mely a belív néhány oldalán megismétlődik. Könyvtári duplum. Aranyozott, enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben, az első kötéstáblán régi katalóguscímkével, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.