Books: Tales

Number of items: 29

[Sas Ede] Bocs Bálint: A három Tányértalpú testőr meg Tányértalpú koma egyéb kalandjai. Mühlbeck Károly rajzaival. Budapest, [1923]. Singer és Wolfner (Globus Ny. Rt.) 156 + [4] p. A Sebők Zsigmond ifjúsági író népszerű mesealakja -- Mackó úr -- nyomában támadt mesék egyike Tányértalpú koma kalandjait követi nyomon, a jeles, emberi tulajdonságokkal és magyar hazaszeretettel, vitézséggel felvértezett, világjáró medve kalandjait. Elbeszéléskötetünkbe Tányértalpú koma franciaországi történelmi kalandja került, valamint kiegészítésül az antropomorf medve olimpiai kalandjai. Oldalszámozáson belül Mühlbeck Károly rajzaival. A munka első kiadása 1912-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés és bélyegzés, mely a belív számos oldalán megismétlődik. Mühlbeck Károly színes rajzával illusztrált, enyhén kopott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
20801.

4 000 HUF

Nyitnikék. Kisiskolások könyve. I-II. félév (1-2. köt.) Szerk.: Huszár Tiborné. Bp., 1986, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói sérült papírkötés + Nyitnikék 3. Csupaszám országban. Szerk. Huszár Tiborné. Rajzolta: Kepes Erzsébet. Kisiskolások könyve. Bp.,1976, RTV-Minerva, (Offset-ny.), sérült papírkötés. Firkákkal.
20802.

1 400 HUF

Első meséskönyvem. + Második meséskönyvem. Mesék, versek és verses mesék. Vál. és szerk.: T. Aszódi Éva. Bp., 1981, Móra. Kiadói egészvászon-kötés, az egyik kötet gerincén kisebb sérüléssel.
20803.

1 400 HUF

A deszkavári királyfi. Magyar népmesék Benedek Elek és Illyés Gyula feldolgozásában. Bp., 1975, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval, néhány a fűzéstől elváló lappal.
20804.

1 400 HUF

Karunga a holtak ura. Néger legendák. Ford.: Radnóti Miklós. Vál.: Kende István. Bodrogi Tibor jegyzeteivel. Ortutay Gyula utószavával. Kárász Judit fotóival. Népek meséi sorozat. Bp., 1957, Európa. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 4000 példányban
20805.

1 800 HUF

Puskin, [Alekszandr Szergejevics]: Mese Szaltán cárról. Győry Miklós rajzaival. Ford.: Áprily Lajos, Fodor András, Illyés Gyula, Kormos István, Vas István. Bp., 1953, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal.
20806.

1 600 HUF

Tersánszky Józsi Jenő: Misi Mókus kalandjai. Róna Emy rajzaival. Bp., 1954, Ifjúsági Könyvkiadó. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, a borítón kis tollas firkával.
20807.

1 200 HUF

Törőné Korpássy Mária: Magdus könyve. / Emike virágos kertje. Debrecen, 1930, Tiszántúli Könyv- és Lapkiadó, 120+(4) p. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
20808.

1 400 HUF

20809.

800 HUF

Kopp-Römhildt, Gertrud: :Osterhasen-Schabernack. Ein Osterbilderbuch. Esslingen und München, 1930. Schreiber o.J. Kiadói félvszán kötésben, kötés belül sérült egy helyen
20810.

4 000 HUF

Red Riding Hood. Illustrated By Pamela Storey. Pop-up picture book. 1992, Brown Watson. Angol nyelvű térbeli mesekönyv. Kiadói kartonált papírkötés.
20811.

1 400 HUF

Goldilocks. Illustrated By Pamela Storey. Pop-up picture book. 1990, Brown Watson. Angol nyelvű térbeli mesekönyv. Kiadói kartonált papírkötés.
20812.

1 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF