Tétel

Catalogue number:

20801.
Closed 483. Online auction
Books: Tales

4 000 HUF

Description:

[Sas Ede] Bocs Bálint: A három Tányértalpú testőr meg Tányértalpú koma egyéb kalandjai. Mühlbeck Károly rajzaival. Budapest, [1923]. Singer és Wolfner (Globus Ny. Rt.) 156 + [4] p. A Sebők Zsigmond ifjúsági író népszerű mesealakja -- Mackó úr -- nyomában támadt mesék egyike Tányértalpú koma kalandjait követi nyomon, a jeles, emberi tulajdonságokkal és magyar hazaszeretettel, vitézséggel felvértezett, világjáró medve kalandjait. Elbeszéléskötetünkbe Tányértalpú koma franciaországi történelmi kalandja került, valamint kiegészítésül az antropomorf medve olimpiai kalandjai. Oldalszámozáson belül Mühlbeck Károly rajzaival. A munka első kiadása 1912-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés és bélyegzés, mely a belív számos oldalán megismétlődik. Mühlbeck Károly színes rajzával illusztrált, enyhén kopott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk