Vida Mária:
Keringeli borsó... Mondókák, köszöntők. (A "Nagyszalontai gyűjtés"-ből válogatta és rajzolta Vida Mária.)
(Budapest, 1946. Uj Idők Irodalmi Intézet - Officina Rotaprint Press). [6] t. Első kiadás.
Székácsné Vida Mária (1916-2000) pedagógus mondókagyűjteményét a szerző, válogató, gyűjtő saját kezű színes rajzai kísérik. A kézzel számozott táblák fűzése meglazult.
Színes, illusztrált, enyhén elszíneződött, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben.