Ships Balaton

Number of items: 22

Balatoni emlék fém mokkás kanál készlet, 4 db-os, jelzett, eredeti, sérült dobozában, h: 11,5 cm
17425.

2 200 HUF
5,96
6,88

Entz Géza - Sebestyén Olga: A Balaton élete. 44 táblával és 67 szövegképpel. Budapest, 1942. Királyi Magyar Természettudományi Társulat (Sylvester Rt. ny.) VIII + 366 p. + 22 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Entz Géza (1875-1943) zoológus, biológus és Sebestyén Olga (1891-1886) biológus, limnológus közös tanulmánykötete a Balaton természettudományos kutatásának fontos munkája. A Balaton morfológiáját, éghajlatát kutató bevezető fejezetek után a Balaton vízi élővilágának rendszeres vizsgálata következik, oldalszámozáson belül számos állattani ábrával illusztrálva. Példányunk fűzése az előzékeknél enyhén meglazult. (A Királyi Magyar Természettudományi Társulat könyvkiadóvállalata, 124. kötet.) BOEH VIII, 2182. Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
17426.

4 000 HUF

1868 A Budapesti Hajós Egylet meghívója zártkörű táncvigalomra a Vigadóba postán elküldve 1867 2kr bélyeggel
17427.

3 000 HUF

cca 1900 Hajós témájú illusztrációk: Hajók I-IV, Gőzhajók I-II, Ó-kori és barbár népek hajói, összesen 7 tábla, Pallas Nagy Lexikona, 23x30 cm és 23x15 cm közötti méretben.
17428.

2 400 HUF

Kenedy Ferenc: A balatoni hajók. Siófoki Füzetek 6. Siófok, 1981, Városi Tanács V.B., 28 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. Megjelent 3000 példányban.
17429.

3 400 HUF
9,21
10,63

Csillag Miklós - Varró József: ,,Franz I" a Császári-Királyi Szabadalmazott Első Dunagőzhajózási Társaság első gőzhajója. A Közlekedési Múzeum Közleményei 3. Bp., 1968, Közlekedési Múzeum - Közdok, 36 p.+ 4 (kihajtható) t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 1050 példányban.
17430.

1 600 HUF

Lóczi Lóczy Lajos: A Balaton környékének geológiai képződményei és ezeknek vidékek szerinti telepedése. A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza I. rész: A Balaton környékének geologiája és morfológiája. I. szakasz. Bp., 1913., Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága,(Kilián Frigyes-ny.), VIII+2+617 p.+1 (kihajtható melléklet) t. +I-II+IV-X t. Átkötött félvászon-kötés, hiányzó táblákkal (III., XI-XV. t.)
17431.

6 000 HUF

A Balatonmellék paleontologiája IV. köt. A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza I. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geologiája. Függelék. Bp., 1911., Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága,(Kilián Frigyes-ny.), 6+55+1 p.+II t.+2 sztl. lev.+2+74+3 p.+II t.+2 sztl. lev.+2+4+13-192+2 p.+III t.+3 sztl. lev.+2+34+2 p.+II t. +2 sztl. lev.+2+36+2+50 p.+II t.+2 sztl. lev.+66+2 p.+1 t.+1 sztl. lev.+2+30+2+24+2 p.+VI t.+6 szl. lev.+2 p. [+1 t.+2+8+2 p.+1 t. + 1 sztl. A II. kötet végéről átkötötték ezt a pár plusz lapot.] Kiadói papírkötés, restaurált borítóval, 2 tábla és 6 lap hiányzik, valamint plusz lapokkal és táblákkal a II. kötet végéről. Ritka!
17432.

6 000 HUF

A Balatonmellék paleontologiája II. köt. A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza I. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geologiája. Függelék. Bp., 1912., Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága,(Kilián Frigyes-ny.), 6+57+1 p.+V t.+5 sztl.+2+127+3+97+1 p.+IX t.+9 sztl. lev.+2+203+1 p. + X t.+10 sztl. lev.+4+54+2 p.+III t.+3 sztl. lev.+2+96 p.+XV t.+16 sztl. lev. Kiadói papírkötés, restaurált borítóval, hiányos 2 tábla és 8 lap hiányzik a végéről (az utolsó résznél a XVI. tábla magyarázó lapjával véget ér, de a XVI. tábla már nincs meg.) Ritka!
17433.

6 000 HUF

A Balaton. Budapest Székesfőváros Iskolai Kirándulóvonatai 14. Szerk.: Dr. Bodnár Gyula. Bp., 1935, Székesfővárosi Háziny., 3 t. (ebből 2 kihajtható) + 16 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé koszos borítóval, ázásnyomokkal.
17434.

4 000 HUF

Andrássy Antal:  A siófoki Mártír-emlékmű története (1919-1948). (Dedikált.) [Kaposvár], 1967. [ny. n.] 69-78 p. Dedikált: "dr. Major Jenőnek tisztelettel és szeretettel: Andrássy Antal". Andrássy Antal (sz. 1941) veszprémi újságírónak - a rendszerváltás után a Veszprémi Városi Televízió vezetőjének, országos lapok dunántúli tudósítójának - szövegközti felvételekkel kísért, helytörténetinek szánt tanulmánya a Tanácsköztársaság iránti kultikus újságírói rajongás jellemző példája. A tanulmány szenvedélyes hangon ítéli el a Siófokon 1919 augusztusában berendezkedett, Horthy Miklós által irányított Nemzeti Hadsereg kétségkívül polgárháborús időkbe illő ellencsapásait. (Különlenyomat a Somogyi Szemle 1967. évi 2. számából.) Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, feliratozatlan korabeli borítóban.
17435.

2 400 HUF

1936 Balatoni Társaság ügyvezető alelnökének, izeri Izsák Gyulának gratuláló levele, ismeretlen részére, m. kir. titkos tanácsi kinevezéséhez, a Társaság fejléces papírján és pecsétjével, autográf aláírásával.
17436.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF