Tétel

Catalogue number:

19465.
Closed 481. Online auction
Books: History

5 000 HUF

Description:

Bibó István: A keleteurópai kisállamok nyomorúsága. I. kiadás. Budapest, 1946. Új Magyarország kiadása (Szikra Irodalmi és Lapkiadó Vállalat, Nyomdai Rt.) 116 p. Bibó István (1911-1979) nemzetközileg kimagasló, hazai viszonylatban pedig a 20. században a legnagyobb demokrata politikai gondolkodó, 1956-ban a Harmadik Nagy Imre-kormány államminisztere volt. Részlet a könyvből: "A nemzetek kialakulása Európának, mint politikai közösségnek az egyik legjelentősebb folyamata. Ezen belül is külön jelentőségű folyamat a modern nemzetek kialakulása. [...] Ez az átalakulás egyes nemzeteknél aránylag simán, másoknál robbanás-szerűen, ismét másoknál valóságos katasztrófasorozatok kapcsán folyt, vagy folyik le. Ennek a folyamatnak a során egyes nemzetek materiálisan és morálisan meggyarapodtak, mások materiálisan elnyomorodtak és morálisan elaljasodtak s volt olyan is, me1ynek fejlődése mindenestül zsákutcába jutott. A modern nemzetek kialakulásának ezt a folyamatát akarjuk a következőkben közelebbről megtekinteni." (Az Új Magyarország röpiratai). Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk