Historical documents, manuscripts

Number of items: 193

cca 2005 Bada Dada (Bada Tibor, 1963-2006) képzőművész, zenész humoros kéziratai, egyiken kisebb rajzokkal, 3 db, részben sérült
14353.

9 000 HUF
24,39
28,13
17

2009 Grétsy László (1932-2024) nyelvész Professor Emeritus címet adományozó oklevele az ELTE szenátusa nevében. Dísz mappában.
14354.

20 000 HUF
54,20
62,50

cca 2010-2020 Somlójenő-Somlóhegy, Polgár-Mátyásfalvi-Pince vendégkönyve, Vincze László szentendrei papírmerítő műhelyében készült egyedi kötés, merített papír, kb. 15 oldalon bejegyzésekkel
14355.

6 000 HUF

Károly főhercegnek, később IV. Károly magyar király és osztrák császárnak küldött táviratok gyűjteménye. A főherceg előléptetése, házasságkötése, gyermekük, Ottó születése alkalmából küldött táviratok köznemesek, főnemesek magyar, osztrák, cseh, horvát alattvalóktól. Táviratok a főhercegnek, stábjának, felesége Zita főhercegnőnek, összesen közel 320 darab. Nagyon érdekes gyűjtemény!
14356.

300 000 HUF
813,01
937,50

[Kézirat] Szocialista törekvések az új magyar festészetben. Dési Huber István (1895-1944) festőművész nyolc oldal terjedelmű autográf tanulmánya, saját kezű javításaival (1935 körül) Dési Huber István (1895-1944) festőművész, művészeti gondolkodó saját kézzel írt tanulmánya a festőművész életében publikálatlanul maradt. Kéziratunk első oldalának jegyzete szerint a tanulmány a festőművész baráti társaságához tartozó Radnóti Miklós hagyatékából került elő, 1970 januárjában. (Dési Huber Istvánné megjegyzése). A modernista képzőművészeti körökben már befutott Dési Huber István több képzőművészeti írást publikált 1933-ban, ebben az írásában azonban személyes hangon ír az akadémikus, polgári és piaci csábításnak nem engedő modernista képzőművészet buktatóiról és belső harcairól. A polgári és szocialista festészet hagyományait szembeállító tanulmány úgy gondolja, hogy a piaci célokat nem hajhászó szocialista festészet a valódi világ megismerésének vágyából születik, és kendőzetlen, kompromisszum-mentes formában ábrázolja azokat a feszültségeket, melyeket érzékel. Dési Huber leszögezi, hogy a társadalmi célzatú szocialista festészet kiteljesedéséhez nem csupán a nyers, népi, évszázados hagyományok tanulmányozása szükséges, hanem szükséges elvetni a túlhajtott avantgárd törekvéseket, melyet formai kísérletezésnek nagyszerűek ugyan, de pont a felemelni kívánt munkások és parasztok számára megközelíthetetlen, ezért célt tévesztett dolog. A művészetszociológiai tanulmány 1975-ben jelent meg nyomtatásban, a szerző ,,Művészeti írások" című kötetének 67-76. oldalán. Kéziratunk a szöveg eredeti, cenzúrázatlan változata. Valamennyi oldalon Dési Huber Istvánné hagyatéki bélyegzése. Prov.: Dési Huberné Sugár Stefánia hagyatéka. Jó állapotú lapok.
14357.

60 000 HUF
162,60
187,50

Széll Kálmán (1843-1915) miniszterelnök névjegykártyája autográf felirattal valamint autográf címzéssel ellátott miniszterelnöki címeres borítékja.
14358.

20 000 HUF
54,20
62,50

Karinthy Frigyes (1887-1938) író autográf sorai és aláírása névjegykártyáján
14359.

20 000 HUF
54,20
62,50
21

Ignotus Hugó, ( Veigelsberg Hugó 1869-1949.) költő, író és újságíró. autográf sorai és aláírása névjegykártyáján
14360.

6 000 HUF
22

Nyárády Gábor (1922-2003) író, újságíró, a Magyarország tudományos rovatának egykori vezetője okmány, fotó és kézirat hagyatéka: Számos, őt ábrázoló gyermekkori és egyéb fotó, neki írt levelek, cikkeihez, írásaihoz gyűjtött anyagok, kéziratos munkák Füs Milántól, Bódis Andrásig klf témában egy banánosládányi érdekes anyag. Érdemes átnézni
14361.

30 000 HUF
81,30
93,75

Az Asterix rajzfilm egyik jelenetének eredeti, kézzel rajzolt fázis rajza, színezés nélkül. 2 db filmen. Filc, műanyag film. 33x26 / An original, hand-drawn phase drawing of a scene from the Asterix cartoon, without coloring. On 2 films. Felt, plastic film. 33x26
14362.

20 000 HUF
54,20
62,50

Fekete szem éjszakája, 1958-as, Rigó Jancsi életéről szóló fekete-fehér film kópiája, kópiatartóban. /// Black Eyes of the Night," a 1958 black-and-white film copy about the life of Rigó Jancsi, in a copy holder.
14363.

30 000 HUF
81,30
93,75

Vegyes színházi szövegkönyvek, közte Tóth Ede: A falu rossza, Király Dezső: Osztályon felül, stb.; egy-egy darabhoz több szereplő szövegkönyve is (a borítón feltüntetve a szerep és a színész neve); összesen 11 db, vegyes állapotban
14364.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF