Books: Law

Number of items: 13

Neue Berg-Ordnung des Königreichs Ungarn, und solcher Cron einverleibten Gold, Silber, Kupfer, und anderer Metall-Bergwerken. Sammt denen Erläuterungen zweyer alten Berg-Ordnungen der sieben Königl. freyen Berg-Städte, 1. Cremnitz, und Königsberg, 2. Schemnitz, Neusohl, Bugganz, Dülln, und Libeten. Wien, 1805., K. K. Hof- und Staats-Druckerey, 5 sztl. lev.+150 p.+11 sztl. Német nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, a végén egy üres bekötött jegyzetlappal, valamint a végén benne néhány modern bányászati jellegű cikkel.
19250.

40 000 HUF
108,40
125,00

Erdély Nagyfejedelemséget illető országos kormánylap, 1856-dik évfolyam I. rész I-től XVIII-ig terjedő darab. Három nyelven. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
19251.

15 000 HUF
40,65
46,88

Kassics [Ignác], Ignatius: Praxis Juridica civilis, et stylare juristarum latino hungaricum [...]. Pars 1-2. [Egybekötve.] [Bécs] Viennae, 1832. Typis Antonii de Haykul. XVI + 320 p.; XII + 321-672 p. Első kiadás. Kassics Ignác (1792-1854) ügyvéd, táblabíró, jogi szakíró. Munkája perirat-mintákat tartalmaz magyar és latin nyelven. Korabeli, gerincén feliratos egészvászon kötésben. Enyhén foltos lapokkal.
19252.

15 000 HUF
40,65
46,88

Polgári törvénykezési rendtartás. Kiadja a M. Kir. Igazságügyminisztérium. Buda, 1869, M. Kir. Tud. Egyetemi Nyomda, 166 p.+ XXXVIII p. (tartalomjegyzék)+ X p. (tárgymutató). Átkötött félbőr-kötésben, kissé foltos lapokkal, a címlapon Ledniczky István névbejegyzésével.
19254.

6 000 HUF

19255.

1 400 HUF

19256.

1 000 HUF

19257.

2 800 HUF

19258.

3 000 HUF

19259.

2 000 HUF

Dorosy Dezső et al.: Árdrágítás, árszabályozás, árkormánybiztosság. Népszerű útmutató mindenki számára. (Bp., cca 1940), Athenaeum, 168 p. Kiadói papírkötés, részben kissé foltos lapszélekkel, egyébként jó állapotban, nagyrészt felvágatlan. Ritka!
19260.

1 800 HUF

Dávid Gábor - Dobos János: Lopás - betörés. Bp., 1967, BM Tanulmányi és Kiképzési Csoportfőnökség. Kiadói papírkötés, kissé koszos borítóval.
19261.

2 000 HUF

Récsi Emil: Magyarország közjoga. Bővítve és rendezve Dr. Lőw Tóbiás által. Bp., 1869, Pfeifer Ferdinánd, XV+(1)+545+(1) p. Második kiadás. Átkötött, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, viseltes, kopott borítóval, ázásnyomokkal, helyenként ceruzás aláhúzásokkal.
19262.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF