Tétel

Catalogue number:

19322.
Closed 480. Online auction
Books: History

4 000 HUF

Description:

Görgey István: Görgey Arthur ifjúsága és fejlődése a forradalomig. Budapest, 1916. Magyar Tudományos Akadémia (Franklin-Társulat ny.) VIII + 454 p. Egyetlen kiadás. Görgey István (1825-1912) ügyvéd, királyi főjegyző életrajza bátyjáról, Görgei Artúr (1818-1916) honvéd tábornokról, vegyészről. A beszámoló a gyermekkortól a szabadságharc időszakáig tekinti át az életet, családi levelek, okiratok alapján. A címlapon régi kézírásos jegyzet. Sérült gerincű korabeli félvászon kötésben, az első kötéstábla felső sarkán apró hiánnyal, színes festésű lapszélekkel.

Share:

Photo of the item taken by : ufk