Maps

Number of items: 102

Kéziratos térképek a Kaposvári Állami Levéltárban. Összeállította: Kanyar József és Leidecker Jenő. Budapest, 1965. Művelődésügyi Minisztérium Levéltári Osztálya - Levéltárak Országos Központja (Tempó Ksz. ny.) [2] + IV + [2] + 387-574 p. Egyetlen kiadás. A Kaposvári Állami Levéltár térképtárában található 1602 kéziratos térkép teljes katalógusa. Kataszteri térképek éppúgy szerepelnek a gyűjteményben, mint vár-alaprajzok, községtérképek, a térképek köre pedig bőven túlterjed a Balaton partján, a gyűjteményben bőségesen szerepelnek tihanyi és egyéb északi parti témájú térképek is. (Levéltári jegyzékek 1. Kéziratos térképek a területi állami levéltárakban VI. rész.) Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
17305.

4 000 HUF

1734 Matthias Seutter Magyarországról megjelent térképhez tartozó alfabetikus lista a térképen található, de névvel nem jelölt településekről, a megkeresésükhöz szükséges instrukciókkal. Rézmetszet 62x55 cm
17306.

4 000 HUF

Post-Kurs-Karte von Dalmatien. Bezirk der. k.k. Post- und Telegraphen-Direktion Zara (ca 1900) 1:400,000. 72x60 cm / Postal route map of Dalmatia
17307.

9 000 HUF
24,39
28,13

[Az Osztrák-Magyar Monarchia szövőipara.] Karte der Leinen-, Hanf- und Jute-Industrie in Österreich?Ungarn von Hermann Leiter. 1:1,500.000. [Bécs] Wien, [1910 körül]. Druck von Ed. Hölzels geographischer Institut. Színes térkép, 695x910 mm. Kis beszakadásokkal
17308.

8 000 HUF

cca 1920 Szent Margit sziget a Duna folyam gyöngye térkép, jelmagyarázat, két nyelven 26x35 cm
17309.

3 600 HUF
9,76
11,25

cca 1900 Kolozsvár és Nagyvárad térképe, 2 db melléklet a Pallas Nagy Lexikonából, kis lapszéli sérülésekkel, 15x23 cm
17310.

1 000 HUF

báró Lipthay Antal aláírásával ellátott atlasz:   Barthos-Kurucz: Egyetemes Történelmi Atlasz. Bp., 1935, M. Kir. Állami Térképészet, 40 p. Papírkötésben,
17311.

báró Lipthay Antal aláírásával ellátott atlasz:
Barthos-Kurucz: Egyetemes Történelmi Atlasz. Bp., 1935, M. Kir. Állami Térképészet, 40 p. Papírkötésben,

2 000 HUF

1934 Térkép Budapest székesfővárosi elemi iskolák III. osztálya számára, dr. Kogutowicz Károly, kiadja: Honvéd Térképészeti Intézet, szakadt állapotban, 40×54 cm
17313.

2 800 HUF

cca 1941-1944 Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye térképe + Budapest északnyugati részének térképe (2 db), Bp., M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet, kissé viseltes, foltos, 50x35 cm és 62,5x46 cm
17314.

1 600 HUF

cca 1910 Arad és környéke katonai térkép. Vászon. 38x54 cm
17315.

4 000 HUF
15

1943 A föld képe, 1:50.000,000, 1943-as naptárral, Bp., Igazság, hajtva, 58x82 cm
17316.

2 400 HUF

1930 Békéscsaba megyei város belterületének átnézeti térképe, tervezte: Ádám Gusztáv, 1:10 000, kiadja: Körösvidék Rt., kissé foltos, szakadásokkal, a szélén a térképet nem érintő hiánnyal, 50×59 cm
17317.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF