Judaica

Number of items: 20

1788 Darma, (Ung megye) Leiba Herskovics zsidónak elzálogosított írtás ügyében való bírói döntés miszerint a z elzálogosított birtok helyett elég annak termését átadni a zsidónak, mert az is bőven fedezi a rá adott pénzt, a birtok pedig sokszorosa lenne ennek az összegnek. Magyar nyelven
16923.

5 000 HUF
18

Eli Netzer: Mot Ha'Kanarit (The Death of the Canary/A kanári halála.)Feltehetőleg a szerző, Eli Netzer (1933-) által DEDIKÁLT példány. Valamint benne a szerző, Eli Netzer autográf magyar nyelvű levelével. hn., én., Kibbutz Erzi HaShomer HaTzair Publishing House. Héber nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval.
16924.

8 000 HUF

1914 Szatmár, Steuer Ábrahám rabbi, saját kezű levele fiának / Ábrahám Steuer rabbi's letter
16925.

2 000 HUF

1944 Lampert Jenő izraelita vallású személy fotója, igazolványa, személyazonosítója, stb.
16926.

4 800 HUF
13,01
15,00

1934 Mult és Jövő XXIV. évf. 1934. szept. Zsidó Irodalmi, művészeti, társadalmi és kritikai folyóirat. Szerk.: Dr. Patai József. Kiadói szecessziós papírkötés, szakadt, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a borítóelvált a füzettől, foltos.
16927.

2 000 HUF

cca 1950 Sachsenhausen koncentrációs tábor 5 db képeslap, fotólap, feliratozott
16928.

5 000 HUF

1941 Az Áhávász Reim Országos Felebaráti Szeretet Egylet zsebnaptára 1941-42. (5702.) Bp., Gewürcz Ferdinánd-ny., 104 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült borítóval. + A naptárhoz mellékelt tájékoztató és postai csekk
16929.

1 600 HUF

1951 Bp., a Budapesti Izraelita Hitközség Chevra Kadisa Osztálya Szeretetotthonában ápolt Vitrai Gyuláné 3 db irata, sérült, viseltes állapotban
16930.

1 400 HUF

Judaika levelezés tétel: Heller Bernát professzornak írt 5 db levél, levelezőlap, Dr. Weiss Ábrahám által, illevbe Bacher Vilmos (1850- 1913.) zsidó származású orientalista, rabbinak írt levelek össz 11 db
16931.

8 000 HUF

Judaika készlet psumin tartó, havdal gyertyatartó, szőlőmosó Fém, üveg
16932.

10 000 HUF

Szombati gyertyatartó pár. Judaika. Feltehetően lengyel, cca 19. sz. vége, öntött bronz. Egyik része hiányzik, 38x45 cm.
16933.

42 000 HUF
113,82
131,25

1939 Hirdetmény: Iparosok és kereskedők bejelentési kötelezettsége a zsidók közéleti és gazdasági térfoglalásának korlátozásáról szóló törvényes rendelkezések értelmében, Nagykőrös 48x51 cm hajtva
16934.

10 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF