Ships Balaton

Number of items: 24

A Balatonmellék paleontologiája IV. köt. A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza I. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geologiája. Függelék. Bp., 1911., Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága,(Kilián Frigyes-ny.), 6+55+1 p.+II t.+2 sztl. lev.+2+74+3 p.+II t.+2 sztl. lev.+2+4+13-192+2 p.+III t.+3 sztl. lev.+2+34+2 p.+II t. +2 sztl. lev.+2+36+2+50 p.+II t.+2 sztl. lev.+66+2 p.+1 t.+1 sztl. lev.+2+30+2+24+2 p.+VI t.+6 szl. lev.+2 p. [+1 t.+2+8+2 p.+1 t. + 1 sztl. A II. kötet végéről átkötötték ezt a pár plusz lapot.] Kiadói papírkötés, restaurált borítóval, 2 tábla és 6 lap hiányzik, valamint plusz lapokkal és táblákkal a II. kötet végéről. Ritka!
17027.

9 500 HUF
25,75
29,69

A Balatonmellék paleontologiája II. köt. A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza I. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geologiája. Függelék. Bp., 1912., Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága,(Kilián Frigyes-ny.), 6+57+1 p.+V t.+5 sztl.+2+127+3+97+1 p.+IX t.+9 sztl. lev.+2+203+1 p. + X t.+10 sztl. lev.+4+54+2 p.+III t.+3 sztl. lev.+2+96 p.+XV t.+16 sztl. lev. Kiadói papírkötés, restaurált borítóval, hiányos 2 tábla és 8 lap hiányzik a végéről (az utolsó résznél a XVI. tábla magyarázó lapjával véget ér, de a XVI. tábla már nincs meg.) Ritka!
17028.

9 500 HUF
25,75
29,69

Vajkai Aurél: Balaton. Útikönyv. Corvina-útikönyvek. Bp., 1967, Corvina. Második kiadás. Egészoldalas, fekete-fehér fotókkal. Kiadói nyl-kötés, kissé koszos borítóval.
17029.

800 HUF

G. G. jelzéssel: Vitorláshajókat ábrázoló grafikák, összesen kb. 70-80 db. Computer print, papír, fűzve, lapméret: 29,5x21 cm
17030.

1 600 HUF

Dr. Makay Béla: A Balaton a történeti korban. A Balaton Tudományos Tanulmányozásának eredményei III. köt.: A Balaton Környékének Társadalmi és Embertani Földrajza. I. rész: A Balatonmellék történelme. IV. szakasz: A Balaton és vidéke a történeti korban. I. rész. Bp., 1913, M. Földrajzi-Társaság - Balaton-Bizottsága,(Kilián Frigyes-ny.), 254 p.+2 (térképek, az egyik kihajtható) t. Papírkötés, az elülső borító levált, a hátsó borító és a gerinc hiányzik, az utolsó lap levált, a szélén foltos.
17031.

2 000 HUF

3 darab balatoni emléktárgy, m: 13 cm alatt
17032.

2 400 HUF

Katona Miklós: A magyar Duna-tengerhajózás regénye. Salgótarján, [2001.], Pat-Press Bt., 269 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
17033.

8 000 HUF

cca 1899 Trieste, Karthago gőzös (Dampfer Karthago) részlete javítás közben a szárazdokkban. A karton hátoldalán német nyelvű bejegyzésekkel, a felső bejegyzésnél feltehetőleg a kapitány Beckwoldt bejegyzésével és aláírásával. Fotó kartonon, a kartonon bélyegzéssel: Direzione Stabilimento Tecnico Triestino Cantiere San Marco di Trieste, sérült, foltos, kartonnal, 21x28 cm, karton, 32x39 cm.
17034.

15 000 HUF
40,65
46,88

Van Loon, [Hendrik Willem]: A hajózás története. Ford.: Szerb Antal. Bp., [1941], Stílus, 285+(3) p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. A borító Gózon Lajos munkája. Kiadói kartonált papírkötés, illusztrált kiadói papír védőborítóban, a védőborító kissé viseltes.
17035.

2 400 HUF

1921 A Magyar Állami Altisztek és hasonló közalkalmazottak országos nyugdíjpótló és segélyező egyesületének alapító-levele a balatonmenti gróf Apponyi Albert nevét viselő üdülőházra.
17036.

2 800 HUF

1862 DDSG (Első Dunagőzhajózási Tárasaság) hajó menetrend kivágáson 12x26 cm
17037.

3 000 HUF

Régi hajós mérő eszköz, házi készítésű, fára kasírozott Balaton térképpel.
17038.

20 000 HUF
54,20
62,50

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF