Historical documents, manuscripts

Number of items: 124

Óriási családtörténeti kutatási anyag. Családfák, összeírások, feljegyzések, keresztlevelek, stb az 1700-as évektől, közel 100 db dokumentum
13580.

20 000 HUF
54,20
62,50

cca XVIII. sz. második fele, regiszteres jegyzetkönyv, részben üres lapokkal, a könyv végén 14 oldalon kézzel írt, latin nyelvű feljegyzésekkel, valamint két befűzött nyomtatvánnyal (adórendszerrel kapcsolatos dokumentum, illetve II. József által kiadott rendelet). Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé viseltes borítóval, a kötéstáblákon és az előzéklapon ceruzás firkákkal.
13581.

6 000 HUF

1750-51 Ugocsa megyei nemesek személyösszeírása. Repartitio, helyiségenkénti külön felsorolással, 18 beírt oldalon
13582.

10 000 HUF

1774 Ugocsa megyei nemesek hadi adó összeírása. Consriptio, helyiségenkénti külön felsorolással, 9 beírt oldalon, Dabolc, Tamásváralja (Warallya), Halmi, Fertősalmás települések
13583.

12 000 HUF

1777 lászlófalvi Eördögh Imre (1728-1782) Turóc-megyei birtokos autográf aláírással ellátott hivatalos levele
13584.

5 000 HUF

1780 siklói Andrássy Zsigmond éves fizetésének átvételéről szóló nyugta aláírásával és címeres pecsétjével
13585.

8 000 HUF

1781 Az ugocsa megyei Fornosi / Farnasi család, Verbőcs helységbeli birtokosokkal kapcsolatos négy darab okmány: zálog levél, szerződés kivonat, stb
13586.

9 000 HUF
24,39
28,13

1781 Az ugocsa megyei bétafalvai Pál Ferenc nemességének igazolására folytatott eljárás tanuvallomásai 8 beírt oldalon. Magyar nyelven
13587.

7 000 HUF
18,97
21,88
14

cca 1800 Kézzel festett szentkép. 9x12 cm, kis hiánnyal
13588.

4 000 HUF

[Hatósági árszabás.] Limitatio. Farinae, Ptisanae, Furfurum, Panisque, et semelarum pro 1a Zvindena May - Diametrali Pretio Triciti puri optimae sortis, ex Tabellis forensibus Liberarum, ac Regiarum Civitatum Budensis, et Pestiensis de Nundinis Hebdomadalibus 2ae Zvindena Aprilis - eruto, et grossos 539. constituendi, accomodata. Kelt: Pest, 1817. május 1.[ny. n.] Egyetlen levél, mérete: 380x230 mm, 32 sor, 5 beírt sor. A lisztből, árpából, korpából, korpából készült kenyerek és más pékáruk hatósági súly- és árszabása a pesti és budai heti vásárokon. Dokumentumunk táblázatos ár- és súlylistája 1817. május 1-jén kelt, az akkor keletkezett adatokat onnan másolták át tizenegy évvel későbbi, 1828. február 16-án keltezett árszabásunkra. Elgondolkodtató adatsor a 19. század elején tapasztalható fiskális szigorról. A nyomtatvány alján a hatóság részéről nagyjeszeni Jeszenszky Miklós vármegyei számvevő saját kezű aláírása. Jó állapotú lap.
13589.

8 000 HUF

1821 Szűz Mária és József sírjából származó szent ereklye tanúsító levele a Pápai Államban kiállítva Péter érsek által. aláírt / 1821 Certificate of relic from the tomb of Virgin Mary and Joseph issued in the Papal State by Archbishop Péter. signed
13590.

50 000 HUF
135,50
156,25

1835. december 9. Arad, Adventi koncert műsora az Aradi Zenei Konzervatóriumban, német nyelven. 12x5x20,5 cm
13591.

30 000 HUF
81,30
93,75

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF