Tétel

Catalogue number:

17184.
Closed 477. Online auction
Ships Balaton

8 000 HUF

Description:

Cholnoky Jenő: A Balaton jege. (A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei, I. kötet, 5. rész, 4. szakasz.) Budapest, 1907. Magyar Földrajzi Társaság (Hornyánszky Viktor ny.) 103 + [1] p. + 21 t. (egy dupla oldalas). Egyetlen kiadás. A Balaton 1891. évi rekord alacsonyságú vízállása aggasztó mértékű hínárosodáshoz vezetett, ezt elhárítandó pedig egy geológusokból álló tudóscsoportot állítottak fel, idősebb Lóczy Lajos geológus kezdeményezésére. A kutatás nyomán egész monográfia-sorozat született. Kötetünk Cholnoky Jenő geológus hidrogeológiai kutatásait közli, oldalszámozáson belül szövegközti fényképekkel, ábrákkal gazdagon illusztrálva. (A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. I. kötet, 4. rész.) Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk