Number of items: 463

Wass Albert: Csaba. Regény. Bp., (1944.), Révai. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, kiadói szakadozott, kopott, javított illusztrált papír védőborítóban.
21112.

10 000 HUF

Sztaniszlavszki, Konstantin: Életem. Bp., 1941, Madách. Kiadói papírkötés, javított gerinc, benne Ex libris [Borbíró] Birbauer Virgil (1893-1956) építész, építészettörténész, építészetelméleti író.
21113.

6 000 HUF

Cs. Szabó László: Magyar néző. Napló az európai válságról. Budapest, (1939). Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt. (Hungária Nyomda Rt.) 184 + [4] p. Első kiadás. A Nyugat harmadik nemzedéke jelentős esszéírójának, Cs. Szabó Lászlónak naplófeljegyzései a háborúba forduló évről. Illusztrált kiadói egészvászon kötésben, kissé foltos borítóval, kissé laza kötéssel, intézményi bélyegzőkkel.
21114.

4 000 HUF

Mészöly Miklós: Jelentés öt egérről. Első kiadás. DEDIKÁLT példány.  A kötésterv Huszárik Zoltán munkája. Megjelent 3800 példányban. Budapest, 1967. Magvető. 294+[2] p. Kiadói, illusztrált kartonkötésben, kopásokkal
21115.

8 000 HUF

Verne Gyula: A kárpáti várkastély. Regény. Ford.: Zigány Árpád. Verne Gyula összegyűjtött munkái. Bp.,én.,Magyar Kereskedelmi Közlöny,(Országos Központi Községi Nyomda Rt.-ny.), 290+1 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Kiss Valdemár-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, egy laza lappal. Ritka!
21116.

8 000 HUF

Verne Gyula: Fekete Indiák. Ford.: Zempléni P. Gyula. Verne Gyula összegyűjtött munkái. Bp.,1901, Magyar Kereskedelmi Közlöny,(Eisler G.-ny.), 270+2 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Kiss Valdemár-kötés, kopott, foltos borítóval.
21117.

6 000 HUF

Verne, [Jules] Gyula:  A bundák hazája. Regény két kötetben. Harmadik, egyedül jogosított magyar képes kiadás. Fordította Gaal Mózes. [Teljes, egybekötve.] Budapest, [1924]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 328 p. Jules Verne (1928-1905) francia író Hudson-öböl környékén játszódó prémvadászati, csillagászati, eszkimó néprajzi és időjárás kalandregénye eredeti nyelven először folyóirat-folytatásokban jelent meg, a ,,Magasin d'éducation et de récréation" hasábjain, 1872-1873-ban. Kötet formájában először 1873-ban látott napvilágot, ,,Le Pays des fourrures" címen. Magyar nyelvre először György Aladár fordította le (Ráth Mór, 1876), ám igazi klasszikus fordítása Gaal Mózestől való (Franklin, 1899). A Gaal Mózes-féle fordítás a századfordulótól Zempléni P. Gyula szövegváltozatával versenyzett (Vass J., 1905), ám a Franklin-Társulat-féle Gaal Mózes-fordítás továbbra is az egyedül jogosított képes kiadás maradt, amely közölte a francia eredetihez készített 103 illusztrációt. Az első előzéken kereskedői könyvjegy. Aranyozott, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
21118.

4 000 HUF

21119.

5 000 HUF

Értavy Baráth Kata: Történelem: Kitűnő. Regény az 1956-os szabadságharc idejéből. [Cleveland, 1966.], Magyar Szabadságharcos Szövetség, (Kárpát Publishing-ny.), 180 p. Emigráns kiadás. A Magyar Szabadságharcos Szövetség kiadása a szabadságharc 10. évfordulója alkalmából. Szövegközti fekete-fehér rajzokkal illusztrált. 1967-es Cleveland-i magyar cserkész ajándékozási bejegyzéssel, a csapattagok autográf aláírásaival. Kiadói egészvászon-kötés, illusztrált kiadói papír védőborítóban, a papírborítón apró sérülésekkel.
21120.

5 000 HUF
18

Fejes Endre: Rozsdatemető. Kéktiszta szerelem. DEDIKÁLT! 30 év. Bp., 1976., Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
21121.

5 000 HUF

Janikovszky Éva: Aranyeső. Regény. A szerző, Janikovszky Éva (1926-2003) Kossuth- és József Attila-díjas író által DEDIKÁLT példány. Bp., 1972, Móra. Würtz Ádám rajzaival. 2. kiadás. Kiadói félvászon-kötés, sérült, hiányos kiadói papír védőborítóban.
21122.

2 800 HUF

Haraszti Miklós: Darabbér. Bp., 1985, Magyar Október Szabadsajtó. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Szamizdat kiadás.
21123.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF