Books: Other rarities Number of items: 463
3219916
21244
474
Dorogi Gabriella: Kőleves. Ha köved van, mindened van. DEDIKÁLT! hn., 2013, Folprint Zöldnyomda Kft. Kiadói kartonált papírkötés.
1 600 HUF
3220384
21245
474
Salamon Bél: Hej, színművész... A szerző, Salamon Béla (1885-1965) színész, színházigazgató, humorista által DEDIKÁLT példány. Bp., 1939., Szerzői kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, rossz állapotban, kopott borítóval, sérült gerinccel é szétvált kötéssel.
1 000 HUF
3219919
21246
474
1 800 HUF
3220871
21247
474
3 db ponyvaregény - Az óceánrepülő, A fakó lovas, Gépkocsi a hóban. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
3 000 HUF
3172984
21248
474
Ferenczy Jakab - Danielik József: Magyar írók. Életrajz-gyűjtemény. Gyűjté: - - és - -. Kiegészítésül: Ferenczy Jakab: "Magyar irodalom és tudományosség történeté"-hez. Pest, 1856, Szent-István-Társulat,(Emich Gusztáv-ny.), VIII+641+X p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal.
2 000 HUF
3219851
21249
474
"Örök művek világa." Tisztelgés Illyésnek. Vál., összeáll., szerk.: Tasnádi Gábor. Fejér Zoltán negyven egészoldalas fotójával. A fotós, Fejér Zoltán által DEDIKÁLT példány. Bp., 2002., HOGYF. Kiadói papírkötés.
1 800 HUF
3221179
21250
474
Ady Endre: A minden titkok versei. Bp., 1918., Pallas, 107+1 p. 2. kiadás.A borító Falus Elek munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült, kopott borítóval, a hátsó borító leszakadt.
1 800 HUF
3200455
21251
474
Vörösváry László: Forgácsok. (Dedikált!) Bp., 1975, szerzői kiadás. Kiadói aranyozott műbőr-kötés. Megjelent 500 példányban. A szerző, Vörösváry László (1908-1990) könyvkiadó által dedikált példány.
2 400 HUF
3216820
21252
474
Vigh József (szerk.): A horgászat kézikönyve. Bp., 1963, Sport. Kiadói félvászon kötés, jó állapotban.
2 000 HUF
3216829
21253
474
Berényi-Farkasházy-Vigh: A magyar horgászat kézikönyve. Bp., 1951, Magyar Országos Horgász Szövetség. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
2 000 HUF
3218341
21254
474
Dr. Bartha József - Kuszkó István - Kovách Géza - Kőszegi László: Az Ady-kultusz: magyar öngyilkosság! Bp., 1941, szerzői kiadás (Stephaneum-ny.), 118 p. Második kiadás. Kézzel festett amatőr félvászon kötésben Ferencz jelzéssel. A könyv Ady Endre személyét és költészetét bírálta, szélsőjobboldali, antiszemita nézőpontból, amellyel már megjelenéskor vihart kavart. A témával kapcsolatban éles vita folyt az időszakban, a különböző jobb- és baloldali orgánumok ideológiai állásfoglalásuknak megfelelően támogatták, vagy elítélték a művet. A háború után a kötet felkerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945/46-ban betiltott, fasiszta és szovjetellenes könyvek listájára.
4 000 HUF
3214683
21255
474
Clair Vilmos: Párbaj-codex. Bp., Singer és Wolfner. Korabeli félvászon kötésben 158p. Huszonegyedik kiadás
3 000 HUF
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF
100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF
200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF
500.000 HUF
over 10.000.000 HUF
1.000.000 HUF
further page navigation Auction house