Antique Number of items: 176
3124138
12428
474
Antique
Író és pecsételő készlet. Ezüstözött fém. XIX. sz. Díszdobozban 8,3 cm, 16,5 cm
10 000 HUF
3142324
12429
474
Antique
Turbántakaró. Török, XX. sz, színes és aranyszínű fémfonal, illetve mintásan letűzött fémfonal díszítés. Jó állapotban, 42x42 cm
2 400 HUF
3142323
12430
474
Antique
2 400 HUF
3179432
12431
474
Antique
cca 1920-1930 Régi, díszes haránt-alakú iparművész art deco foto/képeslap album, fatáblákkal, kézzel festett, karcolásokkal, kopásnyomokkal, egy -egy ponton a fatáblák elváltak az albumtól, beragasztott képeslapokkal, 14x22x3 cm
10 000 HUF
2829631
12432
474
Antique
Sieder régi konzervnyitó, eredeti dobozában, jelzett, h: 14 cm
4 000 HUF
3179551
12433
474
Antique
Szoknyaemelő (Skirt lifter). Réz csíptető szerkezet, fém lánccal, "Déposé" jelzéssel, XIX. sz. második fele. Kissé kopott, a lánc kissé rozsdás, h: 24 cm. A szoknyaemelő az 1840-es évek második felében jelent meg Angliában. Célja a kor divatjának megfelelő hosszú, nehéz (több rétegükkel akár 6 kg-os súlyt is meghaladó) szoknyák állapotának megóvása volt a korabeli Anglia koszos utcáin. A csíptető a lánccal (vagy valamilyen zsinórral, szalaggal) egy övhöz volt rögzítve, és a lánc meghúzásával lehetővé tette a szoknya megemelését; így tulajdonosának például egy utcai pocsolyán való átkelésnél nem kellett kézzel megemelve tartania szoknyáját (amely súlyából adódóan általában két kezet igényelt). Legnagyobb népszerűségének az 1860-1880-as években örvendett; később a divat változásával idejétmúlttá vált, és eltűnt a használatból, pusztán a régi idők apró érdekességeként hátramaradva az utókor számára.
12 000 HUF
2928442
12434
474
Antique
Solingen szivarvágó, jelzett, kopott, h: 15 cm 3219246
12435
474
Antique
WMF 90-18 ezüstözött alpakka desszertvilla készlet 4 darabos, jelzett, 15 cm
3 000 HUF
3049436
12436
474
30000
Antique
cca 1938 Hochschulsport Leistungsabzeichen Berlin III. Reich horogkeresztes iskolai felvarró 10x12 cm
30 000 HUF
3107047
12437
474
Antique
Jó szerencsét! Borsodi szén. Bányász fokos réz fej, 15 cm
4 000 HUF
3219316
12438
474
Antique
Fa dobozka, faragott XIX. sz. d: 5 cm
3 000 HUF
2908779
12439
474
Antique
Christofle ezüstözött kereszelő pohár,jelzett, m: 7,5 cm,
8 000 HUF
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF
100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF
200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF
500.000 HUF
over 10.000.000 HUF
1.000.000 HUF
further page navigation Auction house