https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Other rarities

Number of items: 511

Auction is over! Item soon called at the auction hall
David Ogilvy: Ogilvy a reklámról. Ford.: Török András. Bp., 1992., Park. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, elülső kötéstábla belső felén és előzéklapon apró sérüléssel, máskülönben jó állapotban.
1
21516.

David Ogilvy: Ogilvy a reklámról. Ford.: Török András. Bp., 1992., Park. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, elülső kötéstábla belső felén és előzéklapon apró sérüléssel, máskülönben jó állapotban.

 
Sold
Starting price:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Number of bids:
1
 
Kosztolányi Dezső: Káin. Kosztolányi Dezső novellái. Budapest, 1918. Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 144 p. Első kiadás. Kosztolányi Dezső első prózakötete ,,Boszorkányos esték" címmel 1908-ban jelent meg, az 1918 őszén megjelenő ,,Káin" című munkája kilencedik a novelláskötetek között. A szövegek egy része korábban a Pesti Napló és annak irodalmi melléklete, az ,,Esztendő" periodika hasábjain is megjelent. A lélektani novellák és bábjátékok közül egyes kritikusok kiemelik ,,A szörny" című bábjátékot, amelynek fő konfliktusa egy vezető politikus volt katonák általi meggyilkolásának lélektani körülményeit elemzi. Oldalszámozáson belül valamennyi novella fejezetkezdő grafikával indul. Az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bélyegzés, az első szövegoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Fűzve, illusztrált, sérült, enyhén hiányos gerincű kiadói borítóban.
1
21517.

Kosztolányi Dezső: Káin. Kosztolányi Dezső novellái. Budapest, 1918. Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 144 p. Első kiadás. Kosztolányi Dezső első prózakötete ,,Boszorkányos esték" címmel 1908-ban jelent meg, az 1918 őszén megjelenő ,,Káin" című munkája kilencedik a novelláskötetek között. A szövegek egy része korábban a Pesti Napló és annak irodalmi melléklete, az ,,Esztendő" periodika hasábjain is megjelent. A lélektani novellák és bábjátékok közül egyes kritikusok kiemelik ,,A szörny" című bábjátékot, amelynek fő konfliktusa egy vezető politikus volt katonák általi meggyilkolásának lélektani körülményeit elemzi. Oldalszámozáson belül valamennyi novella fejezetkezdő grafikával indul. Az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bélyegzés, az első szövegoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Fűzve, illusztrált, sérült, enyhén hiányos gerincű kiadói borítóban.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
0
 
Terebess Gábor: Haiku a poggyászban. Bp., 2005, Artorient, kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban.
1
21518.

Terebess Gábor: Haiku a poggyászban. Bp., 2005, Artorient, kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
500 HUF
1,36
EUR
,
1,56
USD
Number of bids:
0
 
Örkény, István: Floralies. Traduit du hongrois par Jean-Michel Kalmbach. [Örkény István ,,Rózsakiállítás" című regényének francia fordítása.] (Dedikált.) (Paris, 1984). Publications Orientalistes de France (Imprimer sur le presses de l'I. R. B., L'Aigle). 117 + [3] p. Első francia kiadás. A fordító által dedikált: ,,? M. Béla Kálmán, en témoignage d'amitié: Jean-Michel Kalmbach" Örkény István Rózsakiállítás című kisregénye eredeti nyelven először 1977-ben jelent meg. Kiadásunk bevezető tanulmányát Nyéki Lajos írta. Poss.: Kálmán Béla. [Kálmán Béla (1913-1997) nyelvész, finnugrista, debreceni egyetemi tanár.] (Collections Littératures d'Étranges Pays.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
1
21519.

Örkény, István: Floralies. Traduit du hongrois par Jean-Michel Kalmbach. [Örkény István ,,Rózsakiállítás" című regényének francia fordítása.] (Dedikált.) (Paris, 1984). Publications Orientalistes de France (Imprimer sur le presses de l'I. R. B., L'Aigle). 117 + [3] p. Első francia kiadás. A fordító által dedikált: ,,? M. Béla Kálmán, en témoignage d'amitié: Jean-Michel Kalmbach" Örkény István Rózsakiállítás című kisregénye eredeti nyelven először 1977-ben jelent meg. Kiadásunk bevezető tanulmányát Nyéki Lajos írta. Poss.: Kálmán Béla. [Kálmán Béla (1913-1997) nyelvész, finnugrista, debreceni egyetemi tanár.] (Collections Littératures d'Étranges Pays.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
0
 
Villemain, [Abel-François]: Pindar szelleme és a lantos költészet a népek erkölcsi és vallási emelkedettségéhez való vonatkozásaiban. Ford. Csiky Gergely.  Bp. 1887, MTA. 3 lev., 484 l. Kiadói vászonkötésben, gerincen kis sérüléssel . Tulajdonosi névbejegyzéssel
1
21520.

Villemain, [Abel-François]: Pindar szelleme és a lantos költészet a népek erkölcsi és vallási emelkedettségéhez való vonatkozásaiban. Ford. Csiky Gergely. Bp. 1887, MTA. 3 lev., 484 l. Kiadói vászonkötésben, gerincen kis sérüléssel . Tulajdonosi névbejegyzéssel

 
The item is not available
Starting price:
800 HUF
2,17
EUR
,
2,50
USD
Number of bids:
0
 
Szabó Dezső: Az elsodort falu II. kötet Bp., 1920, Táltos Kiadása, 279+1 p. Második kiadás. Korabeli aranyozott, álbordás félbőr kötésben, kis kopással
1
21521.

Szabó Dezső: Az elsodort falu II. kötet Bp., 1920, Táltos Kiadása, 279+1 p. Második kiadás. Korabeli aranyozott, álbordás félbőr kötésben, kis kopással

 
The item is not available
Starting price:
600 HUF
1,63
EUR
,
1,88
USD
Number of bids:
0
 
Babits Mihály: Pávatollak. Műfordítások. (Budapest), 1920. A Táltos kiadása (Helios sajtóipari üzem). 134 + [2] p. + hibajegyzék. Első kiadás. Botka 300. Fűzve, enyhén foltos kiadói borítóban, az első fedőborító felső sarkán apró hiány. Körülvágatlan példány.
1
21522.

Babits Mihály: Pávatollak. Műfordítások. (Budapest), 1920. A Táltos kiadása (Helios sajtóipari üzem). 134 + [2] p. + hibajegyzék. Első kiadás. Botka 300. Fűzve, enyhén foltos kiadói borítóban, az első fedőborító felső sarkán apró hiány. Körülvágatlan példány.

 
The item is not available
Starting price:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Number of bids:
0
 
Corneille Péter: Cid. Tragédia öt felvonásban. Ford. Greguss Ágost. Bp., 1873, Kisfaludy-Társaság, (Athenaeum), 99 p. Kiadói papírkötésben, szakadozott borítóval, a hátsó borítón gyűrődésnyommal, sérült gerinccel.
1
21523.

Corneille Péter: Cid. Tragédia öt felvonásban. Ford. Greguss Ágost. Bp., 1873, Kisfaludy-Társaság, (Athenaeum), 99 p. Kiadói papírkötésben, szakadozott borítóval, a hátsó borítón gyűrődésnyommal, sérült gerinccel.

 
The item is not available
Starting price:
700 HUF
1,90
EUR
,
2,19
USD
Number of bids:
0
 
Biró Lajos: A császár és más férfiak. Novellák Bp., 1911, Politzer. Kiadói papírkötés, sérült borító hátoldala hiányzik, laza kötéssel, néhány lap széle sérült
1
21524.

Biró Lajos: A császár és más férfiak. Novellák Bp., 1911, Politzer. Kiadói papírkötés, sérült borító hátoldala hiányzik, laza kötéssel, néhány lap széle sérült

 
The item is not available
Starting price:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Number of bids:
0
 
Terebess Gábor: Folyik a híd. Bp., 1990, Officina, kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, újszerű állapotban.
1
21525.

Terebess Gábor: Folyik a híd. Bp., 1990, Officina, kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, újszerű állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
500 HUF
1,36
EUR
,
1,56
USD
Number of bids:
0
 
Halliburton, Richard: Varázscsizmában a Föld körül. Ford.: Görög Imre. Bp., [1938], Tolnai, 224 p. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült, foltos borítóval.
1
21526.

Halliburton, Richard: Varázscsizmában a Föld körül. Ford.: Görög Imre. Bp., [1938], Tolnai, 224 p. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült, foltos borítóval.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
0
 
Babits Mihály: Irodalmi problémák. Bp., 1917, Nyugat. Első kiadás. Kiadói papírkötésben.
1
21527.

Babits Mihály: Irodalmi problémák. Bp., 1917, Nyugat. Első kiadás. Kiadói papírkötésben.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
0
 

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment