Printed Materials

Number of items: 458

Vierteljahrsschrift aus und für Ungarn. 1843 1 kötet 1-2. füzet   Leipzig, 1844 Georg Wigand (Bernh. Tauchnitz jun.).  [4] + 159 p. + [4] + 207 p. Herausgegeben von Dr. Emrich Henszlmann. Korabeli aranyozott félvászon kötésben foltos lapokkal Henszlmann Imre a külföld felvilágosítására, a szlávok magyarellenes hírterjesztésének megakadályozására és ellensúlyozására indította folyóiratát.
18219.

3 000 HUF

1843-1845 20 db Heller - Magazin, német nyelvű
18220.

5 000 HUF

Vierteljahrsschrift aus und für Ungarn. 1843 1 kötet 2. füzet + 2. kötet 1-2. füzet.   Leipzig, 1843-44 Georg Wigand (Bernh. Tauchnitz jun.).  [4] + 199 p., [4] +159 p; [4] + 207 p. Herausgegeben von Dr. Emrich Henszlmann. Korabeli aranyozott vászon kötésben és kiadói papírborítóval. Egy kötet fűzése szétvált, foltos lapokkal Henszlmann Imre a külföld felvilágosítására, a szlávok magyarellenes hírterjesztésének megakadályozására és ellensúlyozására indította folyóiratát.
18221.

6 000 HUF

1844 Honderű. Szépirodalmi, művészeti és divatlap. II. évf.23. sz. Szerk. és kiadja: Petrichevich Horváth Lázár. Buda, Kir. Egyetem-ny.,(16) p. Mellékletek nélkül. Kiadói papírborítóban, fűzés nélkül.
18222.

1 800 HUF

1853,1859 A Pest-Ofner Zeitung (Pest Budai újság) 2 db száma
18223.

1 600 HUF

1856-1861, 1879. A Vasárnapi Újság 5 db száma (1856 33. sz., 1856. aug. 17, 1861 VIII. évf. 5., 29.,33. sz., 1861. feb. 3., jul. 21., aug. 18., 1879 XXVI. évf. 5. sz., 1879. feb. 2.) Fametszetű illusztrációkkal, hírlapbélyegekkel, mindegyik szám hiányos, az 1879-es szám címlapja leszakadt.
18224.

3 200 HUF
8,67
10,00

1857 Magyar Sajtó politikai napilap III. évf. 271. sz., 1857. nov. 26., kiadó-tulajdonos: Heckenast Gusztáv. Pest, Landerer és Heckenast-ny., 4 p. Benne: "Magyarországi ügyek. A pénzkrisis hordereje.", "Fővárosi és vidéki hirek.", "Az utasszállító gőzösök járása [...] a Dunán.", stb. Kis sérülésekkel, ázásnyomokkal.
18225.

2 000 HUF

18226.

1 800 HUF

18227.

1 800 HUF

18228.

1 000 HUF

cca 1860 2 db DDSG gőzhajó, hajózási menetrend fametszetű képekkel újság kivágások kartonon
18229.

1 200 HUF

1862.02.25. Idők Tanuja Egyetemes magyar újság szignettával
18230.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF