Historical documents, manuscripts

Number of items: 188

1924 Sárdy Brutus (1892-1970) festőművésznek és családjának küldött újévi üdvözlet Henczéktől, Chicagoi képeslapon.
15416.

1 800 HUF

1925 Győzelmi fegyverünk. Az Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület által kiadott, névre szóló "Nemzeti Ereklye" tanúsítvány (rezegei Bereghy Barna részére), a történelmi Magyarország valamennyi vármegyéjének kézzel rajzolt címerével és az összes vármegyéből származó földet tartalmazó ércbullával, kissé sérült . üvegezett fa keretben, paszpartuban, 39×25 cm.
15417.

65 000 HUF
176,15
203,13

1925 Szarvas, vasútállomás bővítésének terve, kézzel rajzolt, szakadással, 118x37 cm
15418.

7 500 HUF
20,33
23,44

1925-1926 Dr. Varga Oszkár: Élelmiszerek, élvezeti cikkek mikroszkópos vizsgálata. 1. A lisztes anyagok mikroszkópiája. - - kísérletügyi igazgató, műegyetemi magántanár előadásai. Kézzel írt egyetemi jegyzetfüzet, össz. 128 oldalnyi bejegyzéssel (számozott oldalak). A címoldalon Dr. Hazslinszky Bertalan (1902-1966) biológus, főiskolai tanár névbejegyzésével.
15419.

3 600 HUF
9,76
11,25

1926 Rajkovits Jenő Pécs, könyvesszekrény tervrajz, ceruza, papír, sérült, kissé foltos, 124x90 cm
15420.

10 000 HUF

1926 - 1927 Ifjusági Bélyeggyűjtők Első Magyar Egyesületének 7 db gépelt levele, 2 borítékkal, a vezető tanár autográf aláírásaival, valamint egy levélen a titkár Harmath István, és Fülöp László ifjusági elnök aláírásaival. Egy kivételével fejléces papírokon, az egyik boríték sérült, hiányos.
15421.

2 000 HUF

15422.

Cancelled

cca 1929 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus autográf, humoros sorai II. Lajos király mohácsi emlékművét megörökítő fotólapon, feleségéhez és fiához, (1898-1976) festőművészhez: "Ez a gyásztér, melyet sóhajtva köszöntünk. Egyelőre gyásztér van minden vonalon. Főleg a zsebekben, Csele-patak nélkül. (...)".
15423.

5 000 HUF

1929, Kaposvár, a Berzsenyi Dániel Irodalmi és Művészeti Társaság ügyvezető elnöke, Hortobágyi Ágoston tanfelügyelő autográf levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikushoz, amelyben megköszöni a Pesti Hírlapban a Nemzeti Szalon tárlatáról írt kritikáját és jelzi, hogy az Országos Rákóczi Szövetség gyűlése alkalmából fel fogja keresni. Hortobágyi Ágoston autográf aláírásával, a Dunántúli Tavaszi Tárlat alkalmából saját reliefjeiről és festményekről készült fotólapon.
15424.

1 400 HUF

15425.

2 400 HUF

1930.II.13 Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) festőművész autográf sorai szüleihez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez és feleségéhez Párizsból, feltehetően az Egyesült Államokba való indulás előtt ("Halló Amerika!"). Párizsi képeslapon, Kézdi-Kovács Elemér autográf becenév aláírásával .
15426.

2 400 HUF

1930.III.23 Gy. Takách Béla (1874-1947) festő, építész, iparművész autográf gratuláló levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez pályája 40 éves jubileuma alkalmából. 1 kézzel írt oldal, Gy. Takách Béla autográf aláírásával, eredeti borítékban.
15427.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF