Historical documents, manuscripts

Number of items: 188

1917 Darányi Gyula ügyvédnek (1862-1931), Darányi Kálmán későbbi miniszterelnök rokonának küldött levelezőlap, Magy. Kir. Adóhivatal Kovászna bélyegzéssel, beazonosítandó aláírással
15404.

1 200 HUF

1918 Buza Barna, a Károlyi-kormány földművelésügyi minisztere meghívója értekezletre a birtokpolitikai törvényjavaslat ügyében, sokszorosított szöveggel és aláírásával, hátoldalán a Magyar Gazdaszövetség bélyegzőjével.
15405.

3 800 HUF
10,30
11,88

1918 Darányi Gyula ügyvéd (1862-1931), Darányi Kálmán későbbi miniszterelnök rokonának szóló képeslap MK. X617. népfölkelő hadtápzászlóalj bélyegzővel
15406.

1 600 HUF

1919 Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, díszlettervező, labdarúgó, a magyar válogatott edzője pecséttel jelzett fotója, Szent István nap, magyar hadifogoly válogatott futballisták a Krasznaja Recska, Rjecska, Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok); az ekkor már amerikai fennhatóság alatt álló hadifogoly táborban. feliratozott / Hungarian football team on the foootball field in the Japanese-Russian POW (prisoner of war) camp. photo
15407.

10 000 HUF

cca 1920 Órás üzlet Bp., IX. Üllői út 83. fotólap, + 1950-es évekből a környékbeli házak tervrajza 85x31 cm
15408.

4 000 HUF

cca 1920-1930 Csengery-Irka iskolai füzet, benne történelemórai jegyzetekkel, megkímélt állapotban
15409.

1 800 HUF

cca 1920-1930 Csengery-Irka iskolai rajzfüzet, benne igényes, kézzel rajzolt térképekkel (történelmi Magyarország területei, Budapest, stb.), teleírva, egy kijáró lappal
15410.

1 000 HUF

cca 1920-1940 "Magyar Hiszekegy", kézzel festett levonóképes vászon, 26x21 cm
15411.

3 000 HUF

cca 1920-1940 Kitöltetlen bábadiploma
15412.

1 600 HUF

cca 1920-1947 Láng Miklós összeállítása saját, illetve családja, a békéscsabai Láng család történetéről: többségében fotók, néhány levél, igazolvány, névjegykártya, stb. Összesen 12 albumlapon, feliratozva (+ néhány dokumentum külön).
15413.

5 000 HUF

1922 Kassa (Kosice/Kaschau), A Kassai Mezőgazdasági és Iparkiállítás magyar - szlovák nyelvű oklevele aranyérem odaítéléséről a Pásztor és Társai cégnak. ("A bemutatott számos találmány között nem utolsó a Pásztor és Társai lemez- és lakatosműhelyének szabóvasalója, amely állandó és egyenletes meleget biztosít a szabóknak, akinek munkáját ezzel roppant megkönnyíti.", Kassai Ujság, 19222.09.13., 3. old.) A kiállítás végrehajtó bizottságának elnöke, alelnöke, és titkára aláírásaival. Nagyméretű díszes színes litografált, aranyozott grafikával, közpépen a kassai dómmal. Üvegezett fa keretben, kopott kerettel, foltos, 55x41 cm
15414.

16 000 HUF
43,36
50,00

1922 Bosznay István (1868-1944) festőművész, főiskolai tanár autográf kézirata, a Képzőművészeti Főiskola hallgatói számára felolvasott előadásának vázlata, 8 beírt oldal, az utolsó oldalon Bosznay István aláírásával, illetve az előadás felolvasása utáni reflexióival
15415.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF