Tétel

75 000 HUF

Description:

Bartl József (1932-2013): Hétlevelű lóhere, 1980. Szitanyomat, papír. Jelzett. Számozott (4/80). Hátoldalán Magyar Nemzeti Galéria kiviteli bélyegzővel és Generalart Vállalat címkéjével. Üvegezett fakeretben. Paszpartun Bartl szárazbélyegzővel. 55x27 cm. Jótékonysági árverés Bartl József festményéből és szitanyomataiból. A Ferenczy Múzeumi Centrum életműkiállítást rendez Bartl József festőművész születésének 90. évfordulója alkalmából 2024. szeptember 14. - 2025. február 1. között, amelyet egy 208 oldalas katalógus kísér. A kétnyelvű katalógus az első igazán átfogó kiadvány a művész munkásságáról: két alapos tanulmánnyal, részletes életrajzi adatokkal és több mint 100 frissen fotózott, gondosan válogatott reprodukcióval tekinti át a teljes életművet. A tervezett reprezentatív katalógus méltó emléket állít Bartl József művészetének, amely a realisztikus csendéletfestészettől egészen a szentendrei festészeti hagyományokat beépítő motívumhasználatig és az absztrakcióig jutott el, a múzeum azonban jelenleg csak az online megjelenést tudja támogatni. A nyomdaköltség minimális összege 3,5 millió forint. Bartl József jogörököse jóvoltából egy festményt és több szitanyomatot árverésre bocsátunk. A szív, a kereszt, négyzet és nem utolsó sorban a nem csak a természetben ritkábban előforduló hétlevelű lóhere Bartl József művészetének alapvető motívumai, jelei, jelképei, amelyekből kompozícióit az 1970-es évek végétől egészen az élete végéig építette, ezáltal vált művészete egyedivé, összetéveszthetetlenné. Ezen szitanyomat előképe az 1978-ban festett "Tavasz" c. festménye, maga a grafika a Szentendrei Grafikai Műhely alapításának évében, 1980-ban készült, ezáltal a Szentendrén készült első Bartl szitanyomatok egyike. A hátoldalán található Magyar Nemzeti Galéria kiviteli bélyegző és Generalart Vállalat címke alapján minden valószínűség szerint kiállításra került az 1980-as években külföldön, feltételezhetően Németországban.

Share:

Photo of the item taken by : nagy_andras