Őszibarack I. A fajtákat leírta Horn János. A gyümölcsképeket természet után festette Kochné Klopfer Erzsébet. Bevezetéssel ellátta Rapaics Raymund. 40 művészi műnyomattal.
(Budapest, 1937.) Növényvédelem és Kertészet (Stephaneum Nyomda Rt.) 24 p. + 45 melléklet (színes táblák). Egyetlen kiadás.
A gyümölcstermesztők számára készült pomológiai szakmunka az őszibarackfajták 40 típusát ismerteti. A sorozat tervbe vette az őszibarackfajtákat ismertető második szakmunkát is, ez azonban tudomásunk szerint nem jelent meg. Az ismeretterjesztő füzetet 45, magában álló, színes tábla kíséri, ebből 35 tábla a füzetben ismertetett nemesítéseket ábrázolja. Példányunk címlapja sérült.
(Pomológia sorozat, 1. kötet.)
BOEH VII: 4732.
Különálló mellékletekkel, illusztrált kiadói félvászon mappában. Jó példány.