Maps

Number of items: 109

Délkelet-Ázsia térképe az Indokínai-félszigettől a maláj szigetvilágig és a Fülöp-szigetekig. Német nyelvű, határszínezett térkép. Jean-Baptiste Bourguignon d'Anville térképész adatai alapján szerkesztette Franz Anton Schrämbl bécsi térképész (1786). Zweiter Theil der Karte von Asien, welcher China, einen Theil der Tatarei, Indien jenseits des Ganges, die Inseln Sumatra, Iava, Borneo, Moluken, Philippinen und Iapon enthaelt. Verfasst von Herrn d'Anville. Nach den neuesten Karten. Verbessert herausgegeben von Herrn F. A. Schraembl. (1786) Iacob Adam sculpt. [Bécs] Wien, [1800]. Franz Anton Schrämbl. Kézzel határszínezett rézmetszet, mérete: 480x690 mm, lemezméret: 505x710 mm, lapméret: 655x865 mm. Kézzel határszínezett, míves kivitelű térképünk Franz Anton Schrämbl bécsi térképész monumentális atlaszában, főművében, az ,, Allgemeiner Grosser Atlas" című kötetben jelent meg, annak 107. számú térképmetszeteként. A mintegy másfél évtizedig készülő album egyes térképei ugyan előbb készültek el, ám a monumentális méretű kötet maga végül csupán 1800-ban látott napvilágot. A térképek szerkesztője, Franz Anton Schrämbl (1751-1803) maga alapította térképészeti kiadóját, és lehetőség szerint a legfrissebb térképészeti felmérések alapján dolgozott. Térképünk Jean-Baptiste Bourguignon d'Anville (1697-1782) francia kartográfus, a Bourbon-dinasztia első térképészének munkáján alapul. D'Anville kartográfus a 18. századi térképészet kiemelkedő figurája, munkásságának feltűnő jellegzetessége, hogy térképein a szárazföldek feltáratlan részeit tudatosan üresen hagyja, tudatosan szakítva a korábbi tudománytalan hagyománnyal, amely fantáziarészletekkel vagy feltételezésekkel töltötte ki az üres részeket. Jelentős adatgyűjtésen alapuló térképe a számos gyarmatosító hatalom játékteréül szolgáló Délkelet-Ázsia szigetvilágát ábrázolja, az Indokínai-félszigettől a maláj szigetvilágig, markáns középpontjában a Fülöp-szigetekkel. A vörös és zöld színnel húzott partvonalakon kívül térképünk feltünteti a parti menti településeket, tájékozódási pontok gyanánt a partról azonosítható domborzati részleteket, illetve a szárazföldek belsejében egyes valóban végighajózott édesvízi folyórendszereket. A barokk térképészet jeles darabján a bal alsó sarokban díszes keretben a térkép német nyelvű címe és kolofonja. Szép állapotú lap, hátoldalán erősítő papírcsíkkal, hátoldalán, jobb és felső szélén kisebb, a szedéstükröt a legkevésbé sem érintő, halvány foltossággal. A térkép hátoldalán az egykori tulajdonos által készített német nyelvű jegyzet.
17560.

22 000 HUF
59,62
68,75

1893 Háromszék vármegye és Hajdú vármegye térképe, 2 db, Pallas Nagy Lexikona, kiadja: Posner Károly Lajos és Fia, 30×24 cm
17561.

1 400 HUF

Magyarország úthálózatának távolsági térképe - Carte routi?re de la Hungrie. Bp., [1905], Eggenberger. (Hoffmann A.). Rajzolta Homolka József. Nyomtatta: Kellner és Mohrlüder. M=1: 300.000. Készült a Magyar Automobil Club megbízásából. Feltüntetve a kiépített utak, az automobillal járható utak és a benzinállomások. Színes mélynyomás. Méret: 545x760 mm, teljes lapméret: 630×835 mm vászonra kasírozva, hajtogatva
17562.

18 000 HUF
48,78
56,25

cca 1930 2 db palesztinai térkép: Jerusalem 40x44 cm szakadásokkal; Erez-Israel Palestine vászonra kasírozva 38x60 cm
17563.

4 000 HUF

cc 1930 Londoni metrótérkép, összehajtható 5x13 cm, 15x13 cm + Londoni busz térkép 1925 / cc 1930 London subway map, folding 5x13 cm, 15x13 cm + London bus map 1925
17564.

4 000 HUF

17565.

2 000 HUF

cca 1930 Budapest székesfőváros katolikus templomainak és kápolnáinak térképe, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., 42,5x37,5 cm
17566.

1 800 HUF

1931 Soproni hegység, Kirándulók térképe 14. sz., 1 : 25.000, Bp., M. Kir. Állami Térképészeti Intézet, 82x55 cm
17567.

3 200 HUF
8,67
10,00

cca 1914 Karte der Hohen Tátra, 1:75 000, K. u.k. Militär-geographisches Institut, 45×60 cm
17568.

3 600 HUF
9,76
11,25
10

1971 Magyarország léginavigációs térképe, Cartographia - KPM Légügyi Főosztály, szakadásokkal, 117x80 cm
17569.

1 400 HUF

[Siena városának rézmetszetű térképe] Pianta della citt? di Siena.  Carboni Matteo, a térkép mellett a nevesebbépületek felsorolásával, nagy beszakadásokkal. 570x420 mm, lap méret 72x56 cm / Map of Siena Italy. Engraving with some tears
17570.

60 000 HUF
162,60
187,50

JRO-Kraftfahrer-Atlas Deutschland u. Auslandgebiete. Müchen, JRO-Vrlag. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
17571.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF