Tétel

Catalogue number:

20616.
Closed 468. Online auction
Books: Tales

4 000 HUF

Description:

Mendelényi Béla: A csodaduda és egyéb mesék. Mühlbeck Károly eredeti rajzaival. Budapest, 1905. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 124 p. Első kiadás. Mendelényi Béla (1875-1915) újságíró, nagyváradi rendőrfogalmazó és a rendőr sajtóiroda vezetője. Tündérmeséi szövegét oldalszámozáson belül Mühlbeck Károly klasszikus meseillusztrációi kísérik. Néhány levél fűzése elengedett, néhány levél szélén apró, a szövegtükröt nem érintő töredezettség. Aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk