Tétel

Catalogue number:

20556.
Closed 468. Online auction
Books: Religion

3 000 HUF

Description:

Sántha Károly: Őrangyal. Imakönyv protestáns ifjak és leányok, különösen konfirmáltak számára. Budapest, 1896. Hornyánszky Viktor (ny.) VIII + 213 + [3] p. Első kiadás. Sántha Károly (1840-1928) evangélikus lelkész, költő különböző alkalmakra írt verses és prózai imáinak gyűjteménye, köztük a tanítóként, a hazáért, a gyámintézetekért mondandó imákkal, valamint boldogság, betegség, konfirmáció, lelki újjászületés, illetve az egyházi év kitüntetett napjai alkalmából szerzett imákkal. Néhány oldalon foltosság. Díszesen aranyozott, enyhén kopott kiadói bőrkötésben, aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk