Tétel

4 000 HUF

Description:

Katona József: Bánk bán. Dráma öt szakaszban. Győr, 1888. Kiadja Gross Gusztáv. 159 + [1] p. Katona József ,,Bánk bán" című klasszikus tragédiája először 1821-ben jelent meg nyomtatásban, Trattner Józsefnél, ősbemutatójára 1833-ban került sor, Kassán, Pesten 1839-től játszották. Az első előzéken régi kereskedelmi könyvjegy és gyűjteményi bélyegzés., a hátsó előzéken apró sérülés. [Egyetemes könyvtár, 9.] Szüry 2369. Poss.: Békés vármegyei Kaszinó könyvtára, Gyula. Aranyozott, festett, enyhén kopott korabeli egészvászon kötésben, vörös festésű lapszélekkel. Jó példány, a híres mű ritka kiadása.

Share:

Photo of the item taken by : ufk