Tétel

4 000 HUF
10,84 EUR, 12,50 USD

Description:

Noszlopi László: Emberismeret és emberekkel való bánás. (Budapest, 1942. Pantheon kiadás (Radó István nyomdai műintézete). 247 + [1] p. Első kiadás. Noszlopi László (1901-1990) pszichológus, Pauler Ákos tanítványa, a Pázmány Péter Tudományegyetem tanára, a Pedagógiai Szeminárium lélektani laboratóriumának vezetője. 1948-ban elbocsátották, utána segédmunkásként dolgozott. Noszlopi László neveléslélektani fókuszú ismeretterjesztő műve általános bevezetés a lélektan tárgyába, különös tekintettel a párválasztásra és a pályaválasztásra. A tartalomból: A lélektan mint sorstudomány. - Bevezetés a pszichológiába: alapfogalmak. - A tudattalan lelki életről. - Lelki problémák a nemi élet körében. - Az élettárs megválasztásának lélektana és a házasság művészete. - Emberkiválogatás. - Emberismeret. Önismeret. A boldogulás és érvényesülés lélektana. - A társasélet és társaságbeli ember lélektana. - Neveléslélektan. Az emberek befolyásolásának fajai. A lelki egészség, világnézet és az ízlés kérdése. Aranyozott kiadói félvászon kötésben, enyhén sérült kiadói védőborítóban.

Share:

Photo of the item taken by : ufk