Tétel

Catalogue number:

19425.
Closed 465. Online auction
Books: History

3 000 HUF

Description:

Lengyel Géza: Annyi baj legyen... (Nicsevo.) Hadifogoly riport regény. Budapest, 1931. ,,Fortuna" Kő-, Könyvnyomdai Műintézet és Üzleti Könyvek Gyára Rt. 238 p. Egyetlen kiadás. Lengyel Géza műve az első világháborús szibériai hadifogoly-történetek számát gyarapítja, a téma számos fordulatát: a nélkülözést, a műkedvelői színielőadásokat, a cári és bolsevik fogolytartás különbségeit, az állandósult hatalomváltások közepette való élést, valamint a kalandos hazatérést egyaránt felvonultatja; a feltehetően számos fiktív részlettel bíró történet a szokásos toposzokon kívül a szibériai nők könnyű erkölcseit és a megélhetéshez szükséges trükkök komikus részleteit is részletezi. Aranyozott kiadói vászonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk