Number of items: 464

20761.

7 000 HUF
18,97
21,88

20762.

4 800 HUF
13,01
15,00

A Pallas Nagy Lexikona. Az összes ismeretek enciklopédiája. 1-18. kötet. Teljes sorozat! Térkép és egyéb litografált Mellékletekkel. Bp., 1893-1904. Pallas. Kiadói félbőr-kötésben, kopottas állapotban
20763.

30 000 HUF
81,30
93,75

20764.

4 000 HUF

Janikovszky Éva: Mosolyogni tessék! [Réber László rajzaival.] (Dedikált.) (Budapest, 1998). Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó (Alföldi Nyomda Rt.) 156 + [4] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Legkedvesebb sógoromnak - komámnak, Rablacinak sok szeretettel: Éva. 98 Karácsony". Janikovszky Éva életrajzi ihletésű humoreszkjeit Réber László grafikái kísérik. Réber László színes rajzával illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
20765.

3 000 HUF
20

Bartha Miklós: Kazárföldön. Bp., 1939. Stádium. 2. kiadás. Antiszemita színezetű szociográfia, ami a maga korában jelentős vitákat. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé foltos, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban, sérült, javított gerinccel.
20766.

6 000 HUF

20767.

6 000 HUF

Marquis de Sade (De Sade márki): Illusztrációk és gondolatok a ,,Nouvelle Justine"-hez. Bp., 2000, Front. Egyetlen magyar kiadás. Fekete-fehér (erotikus, pajzán) illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20768.

8 000 HUF

Sarokasztal-antológia. A Radnóti Miklós Színpad kilenc műsora. (Többszörösen dedikált és aláírt.) Budapest, 1981. Népművelési Propaganda Iroda [ny.] 290 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Németh Andornak szeretettel: Szentpál Mónika" (címoldal) -- ,,Németh Andornak szeretettel Csurka István. 2008. Könyvhét" (15) -- ,,Németh Andornak régi szeretettel: Páskándi Géza. Bpest, '89. jún. 5-én" (135) -- ,,Németh Andornak szeretettel ajánlom: Szakonyi Károly" (169). -- Aláírások: Lázár Ervin (43) -- Mészöly Miklós (71) -- Nemes Nagy Ágnes (101). A Jancsó Adrienne és Szentpál Mónika által szervezett előadóesteken a meghívott írókkal és költőkkel folytatott beszélgetések után színművészek adták elő a szerzők verseit, prózáit. Fűzve, Urbán László grafikájával illusztrált, enyhén kopott kiadói borítóban. Jó példány.
20769.

5 000 HUF
16

Jókai Anna: Ne féljetek. (DEDIKÁLT). Bp., 1998, Széphalom Könyvműhely. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Jókai Anna (1932-2017) Kossuth- és József Attila-díjas író, költő által DEDIKÁLT példány.
20770.

3 800 HUF
10,30
11,88

Gobbi Hilda: Közben... (Dedikált.) (Budapest), 1982. Szépirodalmi Könyvkiadó (Dabasi Nyomda). 328 + [8] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Sok szeretettel: Gobbi Hilda. 1984. IX". Oldalszámozáson belül számos felvétellel kísért, korrajzba ágyazott színészi önéletrajz. Kiadói kartonkötésben, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
20771.

3 000 HUF

Balázs Béla: A fekete korsó. Új játékok. [Egyfelvonásosok.] Gyoma, 1919. Kner Izidor (ny.) 95 + [5] p. Első kiadás. Tartalma: A fekete korsó. Árnyjáték egyiptomi szilhuetekre. - A királynő komornája. Opera egy felvonásban. - Napsugár és kígyó. Néma táncjáték. - A könnyű ember. Bolondos bábjáték eredeti városligeti módra. Lévay-Haiman 1.287. Tezla 438. Fűzve, kiadói papírborítóban, szép példány. A színes borítón Kner Imre rajza, a kötés Kner Albert terve.  4668. [Aprónyomtatvány] Szvjatoszlav Richter (1915-1997) orosz zongoraművész saját kezű aláírása a Nemzeti Filharmónia 1991. június 9-i koncertjének plakát-fénymásolatán. Egyetlen lap, hajtogatva, mérete: 208x145 mm. A világhírű zongoraművész a Liszt Ferenc kamarazenekarral lépett fel a budapesti Zeneakadémián. A műsoron Bach-művek hangzottak el. Jó állapotú lap.
20772.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF