Number of items: 464

Fekete István: Rózsakunyhó. Elbeszélések és karcolatok. Vál. és szerk., az előszót írta Nagy Domokos Imre. Würtz Ádám rajzaival illusztrált. Bp., 1973, Móra. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötés, kiadói szakadt papír védőborítóval + Fekete István: Köd. Bp., 1967, Móra. A borító illusztráció Urai Erika munkája. Kiadói kartonált papírkötésben, szakadt kiadói papír védőborítóban.
20944.

2 000 HUF

20945.

1 600 HUF

Fekete István: Barangolások. Csergezán Pál rajzaival. Bp., 1968, Móra. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, belső kötéstáblán bélyegzéssel.
20946.

1 800 HUF

Molnár Géza: Arcok fényben és eltűnőben. [Visszaemlékezések.] (Dedikált.) Budapest, (1982). Szépirodalmi Könyvkiadó (Dabasi Nyomda). 470 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Körmendi Ivánnak, szeretett kedves barátomnak ajánlom tisztelő megbecsüléssel, Molnár Géza. [19]88. VIII. 15." Kiadói egészvászon kötésben, kiadói védőborítóban.
20947.

3 000 HUF

20948.

3 000 HUF

Horvát[h] Edit: A biedermeier életkép a német és a magyar irodalomban. (Dedikált.) Budapest, 1936. (Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt.) 66 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Zsuzsinak szeretettel: Edith". A téma alapvető monográfiája, az összehasonlító irodalomtörténeti munkát a rendszerváltás után is idézik. (Minerva-könyvtár, 102. szám.) Fűzve, enyhén sérült és elszíneződött kiadói borítóban. Felvágatlan példány.
20949.

3 000 HUF

Márai Sándor: Ítélet Canudosban. Regény. Toronto, (1970). Vörösváry Publishing (Printed by Weller Publishing Co.) 172 p. Első kiadás. Márai Sándor történelmi parabolája egy XIX. századi latin-amerikai utópiakísérlet szükségszerű összeomlásának történetén keresztül mond ítéletet a reformok természetéről. A hátsó előzéken apró hiány. Mészáros 139. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, Szalay Lajos által illusztrált, enyhén hiányos kiadói borítóban. Jó példány.
20950.

3 200 HUF
8,67
10,00

20951.

2 400 HUF

20952.

2 400 HUF

20953.

3 000 HUF

20954.

3 000 HUF

A szókimondás évada. Válogatás a Krúdy Gyula Irodalmi Kör tagjainak műveiből. (Sokszorosan aláírt) (Budapest, 1988-1989. Krúdy Gyula Irodalmi Kör - OKISZ Labor Nyomda). 185 + [15] p. Az 1982-ben alakult független irodalmi társaság, a Krúdy Gyula irodalmi örökségét magukénak valló költők és írók csoportja az alapítás után néhány évvel adta ki első irodalmi antológiáját, példányunk a harmadik a sorban. A címoldalon verzóján az alkotók saját kezű aláírása: T. Ágoston László. Király Lajos, Lukács Ottó, Barcs János, Kende Sándor, Radnai Ketykó István, Kanizsa József, Gyenes István, Czédli József, Bérczessi B. Gyula, Gurzó Gyula, K. Kovács István, Elek Mihály, P. Horváth Gábor, Baktai Faragó József aláírása három további szignó kíséretében. Oldalszámozáson belül néhány egész oldalas Óbuda-felvétellel. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20955.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF