Ujabb magyar költők. Lyrai anthologia 1890-1910. Összeválogatta: Elek Artur.
(Budapest), [1911]. A Nyugat kiadása (Légrády Testvérek ny.) 175 + [5] p. Első kiadás.
A kétszínnyomású címoldalt Falus Elek rajza díszíti. A Elek Artúr bevezetőjével indító antológia döntően az urbánus líra alkotóitól válogat, de szemezget a Nyugat egyes alkotói által gyakran kipellengérezett lírikusok, így Szabolcska Mihály költészetéből is. A kötet végén rövid életrajzok. Néhány oldalon apró foltosság.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, az eredeti, illusztrált borítók bekötve. Jó példány.