Tétel

4 000 HUF

Description:

[Rodriguez Endre] Szefeddin Sefket bey Kalotaszegi Madonna. Regény. [Aláírt.] Budapest, (1944). Griff Könyvkiadó (,,Athenaeum" könyvnyomda, Kassa). 172 p. Egyetlen kiadás. Rodriguez Endre (1899-1975) filmrendező filmregényének első nyomtatott oldalán a szerző saját kezű aláírása írói álneve szerint. A rendezőasszisztens, forgatókönyvíró és rendező Rodriguez Endre hazai és külföldi tanulmányok után 1927-ben mutatkozott be első bűnügyi némafilmjével, 1938-tól számos nagyjátékfilmmel jelentkezett, évente több bemutatója is volt. ,,Kalotaszegi Madonna" című, Erdélyben játszódó filmdrámáját 1943-ben mutatta be a Hunnia Filmgyár, főszerepekben Adorján Évával, Sárdy Jánossal, Juhász Józseffel, Tompa Pufival. A mozgógép hangos sikert aratott, a regény a forgatókönyv alapján készült. A szerző játékfilmes pályafutása 1943-ban befejeződött, 1945 után már csak dokumetumfilmekkel jelentkezhetett, 1956-ban elhagyta az országot. A címoldalon és a belív számos levelén kisebb, halvány ázásfolt. Aranyozott kiadói, foltos kiadói kötésben, színes, illusztrált, enyhén hiányos, enyhén sérült és foltos kiadói védőborítóban.

Share:

Photo of the item taken by : ufk