Tétel

3 000 HUF

Description:

Kennan, [George] György: A száműzöttek sorsa Szibériában. Fordította: Zempléni P. Gyula Budapest, 1905. Győző Andor (Révai és Salamon ny.). 280 + [2] p. George Kennan (1845-1924) amerikai utazó, újságíró. Híradástexhnikai (telegráf-vezeték fektetési) ügyekben először az 1860-as években járta be Oroszországot, későbbi útjai során, az 1880-as évektől megismerkedett a cári rendszer szibériai büntetőtelepeivel. Az Egyesült Államokban rendkívül népszerű tudósításai elsőként számoltak be a szibériai táborokban uralkodó állapotokról, illetve az ott büntetésüket töltő foglyok között uralomra jutó forradalmi elképzelésekről. Összefoglaló munkája két kötetben először 1891-ben jelent meg, ennek kivonatolt kiadása magyarul először 1892-ben jelent meg, Deubler József kiadásában. A második kiadásból származó példányunk továbbra is csak jó válogatást ad az eredeti munka teljes kriminalisztikai-büntetőjogi Szibéria-leírásból. A tartalomból: A legújabb szibériai tragédia. - Téli utazás Szibérián át. - A transbaikali fő láma. - Az orosz czenzura. - Az orosz forradalmárok börténélete. - Orosz fogházak és az élet az orosz fogházakban. - A politikai foglyok szenvedései. - Egy orosz poltikai fogház: a Péter-Pál erőd. - Az orosz büntető törvénykönyv. A javított, gerincénél erősített címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, példányunk néhány levelének fűzése a gerincnél megerősítve, az első előzék részben hiányzik. Sérült gerincű, kopottas korabeli félvászon kötésben.

Share:

Photo of the item taken by : ekb