Várnai Sándor:
A franczia rémuralom története. A legujabb források felhasználásával.
Budapest, 1890. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 286 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Várnai Sándor (1855-1913) újságírónak - pedagógiai és történelmi áttekintések írójának - olvasmányos stílusban megírt krónikája a francia forradalomról, az utolsó rendi gyűlés megnyitásától Robespierre bukásáig (1789-1794). Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas illusztrációkkal gazdagon díszítve.
Példányunk első előzéke részben hiányzik.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben.