Fodor Sándor:
Napoleon. Életkép. Marczali Henrik előszavával. 15 képmelléklettel.
Budapest, 1909. Singer és Wolfner (Budapesti Hirlap ny.) 1 t. (címkép) + [4] + 250 + [6] p. + 12 t. (egy dupla oldalas). Első kiadás.
Fodor Sándor prelátus kanonok pszichologizáló Napóleon-portréja a pozitív értékelésű I. Napóleon-életrajzokat gyarapítja. Marczali Henrik történész a műhöz írt ajánlásban elismeri, hogy a kanonok ismeretterjesztő előadása itt-ott ugyan kisebb tévedéseket tartalmaz, de jó szándékához és olvasmányosságához nem fér kétség. A szerző pedig saját előszavában hozzáteszi, hogy Napóleon-könyve annyiban különleges, hogy kiszabadult a német történeti iskola Napóleon-ellenes tendenciáinak hatása alól.
Aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.