Ships Balaton

Number of items: 32

Balogh Ödön-Bráz János: A Balaton kapujában. Szerk.: Bráz János. Balatonkenese, 1987, Egyetértés Mezőgazdasági Termelőszövetkezet. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, két kijáró lappal.
17364.

1 400 HUF

A Balaton összes fürdő és üdülőhelyeinek leírása. A Balatoni Szövetség Támogatásával. Kiadják: Kardos Ignác és Simalya V. Ferenc. Kaposvár,(1907.), Részvénynyomda, 2+234+2+44 [hirdetések]+16 [vasúti- és gőzhajó menetrendek] p. Első kiadás. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó térképekkel.
17365.

9 000 HUF
24,39
28,13
14

Entz Géza-Sebestyén Olga: A Balaton élete. Bp., 1942, Kir. Magyar Természettudományi Társulat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Átkötött félvászon-kötés, szétvált könyvtesttel, kijáró lapokkal, a könyvtest elvált a borítótól.
17366.

2 000 HUF

Tavunk, a Balaton. Szerk.: Illés István. Bp.,1981, Natura. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány, kopott borítóval, javított gerinccel.
17367.

1 800 HUF

Szabó László: Jakcsi László Curzola sziget magyar grófja. Különlenyomat. Bp., 1917, "Élet", 12 p. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval és lapszélekkel.
17368.

1 600 HUF

Szabó László: A cattaroi "Catenák" eredete. Bp., 1915, "Élet", 8 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítóval.
17369.

2 800 HUF

17370.

800 HUF

1862 DDSG (Első Dunagőzhajózási Tárasaság) hajó menetrend kivágáson 12x26 cm
17371.

3 000 HUF

Rácz Endre: Tihany. Illyés Gyula előszavával. Bp., 1978, Corvina. Gazdag egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült gerinccel, intézményi bélyegzőkkel.
17372.

1 600 HUF

Sági János: A Balaton írásban és képben. A magyar tengernek és vidékének lírása. A balatoni fürdő- és nyaralóhelyek elfogulatlan és kimerítő ismertetése. Keszthely, 1902., "Keszthelyi Hírlap",(Nagykanizsa, Fischel Fülöp),346+12 p. + 2 (kihajtható táblázat, kihajtható térkép) t. Fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel illusztrált. Átkötött papírkötés, az eredeti borító elülső részét a borítóra kasírozták, az elején 4 lap kijár (5-12 p.), néhány felvágatlan lappal.
17373.

6 000 HUF
25

Régi hajós mérő eszköz, házi készítésű, fára kasírozott Balaton térképpel.
17374.

26 000 HUF
70,46
81,25

Dornyay Béla Vigyázó János: Balaton és környéke részletes kalauza. Részletes magyar útikalauzok 6. (A borítón 7. szerepel. Bp., 1934, Turistaság és Alpinizmus, 1 (kihajtható térkép) t. + 426+6 p.+6 (kihajtható táblák) t. +6 (kihajtható térkép) t. Átkötött egészvászon-kötés, az elülső térkép laza.
17375.

5 000 HUF
28

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF