Budapest 150

Number of items: 55

cca 1930 Szent Margitsziget, a Duna folyam gyöngye. Gyógy- és üdülőhely a magyar főváros szívében. Magyar és német nyelvű, térképpel illusztrált tájékoztató prospektus, Gönczi-Gebhardt Tibor (1902-1994) grafikájával. Bp., Klösz Gy. és Fia-ny., jó állapotban, kihajtva: 34x24 cm
18537.

1 800 HUF

Horusitzky Henrik: Budapest Dunajobbparti részének (Budának) hidrogeológiája. Budapest, 1939. [,,Élet" ny.] 404 p. + 10 t Kiadói, szakadozott papírborítóval, a hátsó borító hiányzik, de a lapok jó állapotban, + 2 nagy méretű térkép melléklet. Szerkeszők: Pap Ferenc - Király Kálmán - Horusitzky Henrik. Rajzolták: Garami T., Pálfalvi Gy. és Zuna A. Kiad.: Bp., 1939. Polgármesteri II. Ügyosztály 91x120 cm egyenként.
18538.

20 000 HUF
54,20
62,50

Szilágyi János: Beszéljenek a kőemlékek. Vezető az Aquincumi Múzeum írásos kőemlékei között. Összeáll.: - - . Bp., 1949, Budapest Főváros kiadása, 96 p. Kiadói tűzött papírkötés, a borítón kis szakadással.
18539.

1 600 HUF

cca 1880 Bp. I., Fő utca 17. szám alatti ház udvara, keményhátú fotó, a hátoldalon feliratozva, 14x10 cm
18540.

5 000 HUF

Siklóssy László: Hogyan épült Budapest? (1870-1930). A Fővárosi Közmunkák Tanácsa története. Bp., 1931, Fővárosi Közmunkák Tanácsa, (Athenaeum-ny.) Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, laza, sérült kötéssel, kijáró, foltos lapokkal, térkép nélkül.
18541.

4 000 HUF

Haltenberger Mihály: Budapest városföldrajza. Szendy Károly Budapest székesfőváros polgármesterének előszavával. Fővárosi Pedagógiai Szemináriumi Kézikönyvek I. köt. Bp., 1942, Stephaneum, 160 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval.
18542.

2 000 HUF

18543.

4 000 HUF

[Lázár Kálmán]: A pesti állatkert ismertetése egy szakértőtől. Bp., 1996., Enciklopédia Kiadó. Az 1866-os reprint kiadása. A hasonmás kiadványt a Fővárosi Állat- és Növénykert - az intézmény fennállásának 130-adik évfordulójára - jelentette meg. A borító Kőnig Frigyes terve. Kiadói kartonált papírkötés.
18544.

2 400 HUF
9

Pereházy Károly: A régi belváros. Bp., 1982, Képzőművészeti Kiadó. Bakos Margit reprodukcióival illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, a papír védőborítón kis szakadással.
18545.

1 600 HUF

Buza Péter - Sajdik Ferenc: Kószálunk a régi Pesten. Múltidéző barangolás szövegben és rajzban. Rajzolta: Sajdik Ferenc. Bp.,1986.,Panoráma. Kiadói kartonált papírkötés.
18546.

2 400 HUF

Arató András: Gábriel éve... régi kór árnya felé. Bp., 2014., Gabbiano. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
18547.

2 400 HUF

Rexa Dezső: 101 kép a régi Pest-Budáról. Bp., 1959, Magyar Helikon. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel. Megjelent 4600 példányban.
18548.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF