Kovai Lőrinc:
Három tribunus. [Regény.] (Dedikált.)
Budapest, 1955. Magvető Könyvkiadó (Franklin-nyomda). 628 + [4] p. Első kiadás.
Dedikált: ,,Magda elvtársnőnek sok szeretettel és őszinte nagyrabecsüléssel. Kérem legyen mindig ilyen, és keresse a legnagyobb szerelmi élményt. 1955. december 22. Kovai Lőrinc (A fény nem olvas könyvet el.)"
Prov.: Toplánszky Andorné, a Zrínyi Nyomda munkatársa.
Aranyozott kiadói félvászon kötésben, Győri Miklós által illusztrált, színes kiadói védőborítóban. Jó példány.