Tétel

3 000 HUF

Description:

Esztendő. (Szépirodalmi folyóirat.) Főszerkesztő: Hatvany Lajos, szerkesztők: Karinthy Frigyes és Kosztolányi Dezső. Megjelenik havonta. I. évfolyam, 1-2. szám. (1918 január-február.) [Egybekötve.] Budapest, 1918. A Pesti Napló kiadása (Pallas Rt. ny.) 191 + [1] p.; 157 + [3] p. szkennelve, átméretezve. Az Esztendő havi szépirodalmi folyóirat 1918 januárja és 1919 februárja között jelent meg. A lap programja szerint a régi és az új (szerzők) jó irodalmának ad helyet, legfontosabb szerzői: Somlyó Zoltán, Karinthy Frigyes, Kosztolányi Dezső, Babits Mihály, Krúdy Gyula, Szép Ernő, Barta Lajos, Gábor Andor, Kaffka Margit, Lengyel Menyhért, Harsányi Zsolt, Havas Gyula és a Nyugatból lassan kiszoruló Juhász Gyula. Versek, elbeszélések és egyfelvonásosok váltakoznak az első két számban, a Hatvany Lajos politikai ízléséhez közel álló politikai cikkekkel. Példányunkból egy levél és a második szám eredeti borítója kijár, az eredeti hátsó borítókon képes hirdetések. Lakatos 364. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, az eredeti folyóiratborítók bekötve. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk