https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Military

Number of items: 168

Auction is over! Item soon called at the auction hall
1928. "I. Országos Levente Verseny" bronz jelvény, cserélt tűvel (21mm) T:XF
1
33454.

1928. "I. Országos Levente Verseny" bronz jelvény, cserélt tűvel (21mm) T:XF

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
 
1929. "III. osztályú Tiszti Szolgálati Jel" kiskoronás változat, aranyozott bronz kitüntetés mellszalag nélkül T:AU,XF  Hungary 1929. "Officer's Distinction for Long Service, 3rd Class" small crown, gilt bronze decoration without ribbon C:AU,XF  NMK 352b
1
33455.

1929. "III. osztályú Tiszti Szolgálati Jel" kiskoronás változat, aranyozott bronz kitüntetés mellszalag nélkül T:AU,XF Hungary 1929. "Officer's Distinction for Long Service, 3rd Class" small crown, gilt bronze decoration without ribbon C:AU,XF NMK 352b

 
The item is not available
Starting price:
50 000 HUF
135,50
EUR
,
156,25
USD
Number of bids:
0
 
1929. "Magyar Háborús Emlékérem kardokkal, sisakkal" bronz kitüntetés, eredeti mellszalagon T:XF ü. NMK 418.
1
33456.

1929. "Magyar Háborús Emlékérem kardokkal, sisakkal" bronz kitüntetés, eredeti mellszalagon T:XF ü. NMK 418.

 
The item is not available
Starting price:
16 000 HUF
43,36
EUR
,
50,00
USD
Number of bids:
0
 
1929. "Magyar Háborús Emlékérem kardokkal, sisakkal" ezüstözött, peremén jelzett bronz kitüntetés, fül és mellszalag nélkül T:VF patina NMK 418.
1
33457.

1929. "Magyar Háborús Emlékérem kardokkal, sisakkal" ezüstözött, peremén jelzett bronz kitüntetés, fül és mellszalag nélkül T:VF patina NMK 418.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
0
 
~1930-1940. Magyar Honvédség Harckocsi jelvénye, zománcbetétes, csavarokkal rögzíthető, magyar címeres fém (az oxidáció jellegéből feltehetően Zn) jelvény. Kétoldalt a hadsereg három fegyvernemének (gyalogság, tüzérség, lovasság) jelképeivel, hátoldalon "HM (Honvéddelmi Minisztérium)" beütéssel, előlapon "BERÁN N. BUDAPEST DÖBRENTEI U. 2" gyártói jelzéssel (166x138mm) T:AU,XF oxidáció / Hungary ~1930-1940. Tank badge of the Hungarian Defense Forces, with enamelled Coat of Arms overlay, holes on either side for fastening screws, metal (by the nature of corrosion probably Zn). The badge with he symbols of the three branches of the Army (Infantry, Artillery, Cavalary), backside marked with "HM (for Defense Ministry)", on the obverse "BERÁN N. BUDAPEST DÖBRENTEI U. 2" maker's mark (169x138mm) C:AU,XF corrosion
1
33458.

~1930-1940. Magyar Honvédség Harckocsi jelvénye, zománcbetétes, csavarokkal rögzíthető, magyar címeres fém (az oxidáció jellegéből feltehetően Zn) jelvény. Kétoldalt a hadsereg három fegyvernemének (gyalogság, tüzérség, lovasság) jelképeivel, hátoldalon "HM (Honvéddelmi Minisztérium)" beütéssel, előlapon "BERÁN N. BUDAPEST DÖBRENTEI U. 2" gyártói jelzéssel (166x138mm) T:AU,XF oxidáció / Hungary ~1930-1940. Tank badge of the Hungarian Defense Forces, with enamelled Coat of Arms overlay, holes on either side for fastening screws, metal (by the nature of corrosion probably Zn). The badge with he symbols of the three branches of the Army (Infantry, Artillery, Cavalary), backside marked with "HM (for Defense Ministry)", on the obverse "BERÁN N. BUDAPEST DÖBRENTEI U. 2" maker's mark (169x138mm) C:AU,XF corrosion

 
The item is not available
Starting price:
260 000 HUF
704,61
EUR
,
812,50
USD
Number of bids:
0
 
~1930-1940. Fém levente felvarró (58x39mm) T:AU kis oxidáció
1
33459.

~1930-1940. Fém levente felvarró (58x39mm) T:AU kis oxidáció

 
The item is not available
Starting price:
12 000 HUF
32,52
EUR
,
37,50
USD
Number of bids:
0
 
~1930. "Országos Frontharcos Szövetség" ezüstözött bronz lemezjelvény, hátoldalon "BERÁN N. BPEST DÖBRENTEI U. 2." gyártói jelzéssel, benne fordított N betűkkel (26x40mm) T:AU,XF patina Hungary ~1930. "Hungarian Front Fighters Association" silvered bronze badge with "BERÁN N. BPEST DÖBRENTEI U. 2." maker's mark, reversed N in the maker's mark (26x40mm) C:AU,XF patina
1
33460.

~1930. "Országos Frontharcos Szövetség" ezüstözött bronz lemezjelvény, hátoldalon "BERÁN N. BPEST DÖBRENTEI U. 2." gyártói jelzéssel, benne fordított N betűkkel (26x40mm) T:AU,XF patina Hungary ~1930. "Hungarian Front Fighters Association" silvered bronze badge with "BERÁN N. BPEST DÖBRENTEI U. 2." maker's mark, reversed N in the maker's mark (26x40mm) C:AU,XF patina

 
Sold
Starting price:
8 000 HUF
21,68
EUR
,
25,00
USD
Number of bids:
5
 
~1930. "1914-1918" zománcozott bronz kitűző, az Országos Frontharcos Szövetség jelvényképével, hátoldalán "Berán N. BPest Döbrentei u. 2." gyártói jelzéssel (16x25mm) T:XF Hungary ~1930. "Hungarian Front Fighters Association" enamelled Br badge with vertical pin, and with "Berán N. BPest Döbrentei u. 2." maker's mark (16x25mm) C:XF
1
33461.

~1930. "1914-1918" zománcozott bronz kitűző, az Országos Frontharcos Szövetség jelvényképével, hátoldalán "Berán N. BPest Döbrentei u. 2." gyártói jelzéssel (16x25mm) T:XF Hungary ~1930. "Hungarian Front Fighters Association" enamelled Br badge with vertical pin, and with "Berán N. BPest Döbrentei u. 2." maker's mark (16x25mm) C:XF

 
Sold
Starting price:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Number of bids:
20
 
1934. "Országos Frontharcos Szövetség" kitöltött, fényképes igazoló jegye a frontharcos jelvény, a bajtársi ruha és a zöldjelvény viselésére, bélyegzésekkel.
1
33462.

1934. "Országos Frontharcos Szövetség" kitöltött, fényképes igazoló jegye a frontharcos jelvény, a bajtársi ruha és a zöldjelvény viselésére, bélyegzésekkel.

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
22
 
1935. "Magyar Ezüst Érdemkereszt" jelzetlen, ezüstözött bronz kitüntetés mellszalag nélkül T:XF  Hungary 1935. "Hungarian Silver Cross of Merit" unmarked, silver plated bronze decoration with ribbon C:XF  NMK 386.
1
33463.

1935. "Magyar Ezüst Érdemkereszt" jelzetlen, ezüstözött bronz kitüntetés mellszalag nélkül T:XF Hungary 1935. "Hungarian Silver Cross of Merit" unmarked, silver plated bronze decoration with ribbon C:XF NMK 386.

 
Sold
Starting price:
70 000 HUF
189,70
EUR
,
218,75
USD
Number of bids:
1
 
1938. "Felvidéki Emlékérem" bronz kitüntetés fakó mellszalagon T:XF patina Hungary 1938. "Upper Hungary Medal" bronze decoration with ribbon C:XF patina NMK 427.
1
33464.

1938. "Felvidéki Emlékérem" bronz kitüntetés fakó mellszalagon T:XF patina Hungary 1938. "Upper Hungary Medal" bronze decoration with ribbon C:XF patina NMK 427.

 
The item is not available
Starting price:
3 600 HUF
9,76
EUR
,
11,25
USD
Number of bids:
0
 
1938. "Felvidéki Emlékérem" bronz kitüntetés mellszalag nélkül T:XF kis ph. Hungary 1938. "Upper Hungary Medal" bronze decoration without ribbon C:XF small edge error NMK 427.
1
33465.

1938. "Felvidéki Emlékérem" bronz kitüntetés mellszalag nélkül T:XF kis ph. Hungary 1938. "Upper Hungary Medal" bronze decoration without ribbon C:XF small edge error NMK 427.

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
3
 

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment