Tétel

5 500 HUF

Description:

1792 Kassa, Dörner Dániel kereskedő és Petz Éva Zsuzsanna (Petz János György kereskedő lánya) esküvői emléklapja. ,,Unvergessliches Denkmaal aufrichtiger Freude, welches beider gewünscht glücklichen Vermählung [..] Daniel Dörner, Kauf- und Handelmanns; [..] und tugendgezierten Jungfrau Eva Susanna Petzin [...]" Kaschau [Kassa], 1792, [ny.n.], 2 sztl. lev. Hajtva, néhány kis folttal, alján apró sérüléssel, egyébként jó állapotban, 35,5x23,5 cm. Mindketten neves polgári kereskedőcsaládból származtak; családjaik, valamint ők maguk és esküvőjük is említésre kerülnek Kerekes György 1913-ban kiadott, "Kassai kereskedők életéből harmadfélszázad 1687-1913" c. könyvében: ,,Barátai ez alkalomra egész ivnagyságban kiállított verses emléklapot nyomattak, melynek címlapján elmondják, hogy Dörner Dániel Kauf- und Handelsmann elveszi a nagyhírű Kauf- und Handelsmann Petz György János özvegye leányát, Éva Zsuzsannát. Ily emléklapok az előkelőbb polgárcsaládoknál ily alkalmakkor általában szokásosak voltak."

Share:

Photo of the item taken by : zille