Tétel

30 000 HUF

28

Description:

cca 1891 "N[a]g[y]s[ágos] Spett Vincze ur építékezése". A Múzeum körút 37. sz. alatti ház tervei, Aigner Sándor (1854-1912) építész munkái.

Az "Építő Ipar" 1891. február 25. sz. közli a hírt, miszerint:
" A középítési hetes albizottmány 11. évi február 23-án Hofhauser Lajos főv. biz. tag elnöklete alatt tartott ülésében a következő magánépítési engedélyügyeket tárgyalta, melyek közül a tanács az építési engedély kiadása előtt a főv. Közmunkák Tanácsához átteszi: 5,767. Spett Vince, a IV. k. Múzeum-körút 37. sz. telken építendő háromemeletes bérházának terveit."

Spett Vince (1842-1906) a kor neves magánjogásza, jómódú budapesti ügyvéd, többek között a dúsgazdag Wenckheim család ügyvédje, nagybirtokos (Felsőpetényben 1549 holdas birtok), Nógrád megye törvényhatóságának tagja. Spett Vince lánya, Spett Mária Aranka Gizella (1884-1910) Fellner Frigyes (1871-1945) közgazdász, statisztikus későbbi felesége.

5 db terv vászonra kasírozva, Aigner Sándor aláírásával, valamint 1 terv papíron, kopott, kissé sérült aranyozott tokban, a papír terv szakadt, sérült, 81x57 cm és 66x81 cm közötti méretben, és 18x52 cm.

Share:

Photo of the item taken by : tg