Tétel

Catalogue number:

14675.
Closed 436. Online auction
Military

2 400 HUF

Description:

cca 1930 Verbőczy Kálmán (1888-1967), a 2. honvéd gyalogezred századosa, a Budai Várban található Nándor-laktanya előtt (Bp. I., Kapisztrán tér), egyenruhában, karddal; fotó, "M. kir. 2. honvéd gyalogezred II. zászlóalj gazdasági hivatala" bélyegzővel, BSzKRt. szárazpecséttel (bérletigazolvány-képként volt használva), a hátoldalon feliratozva, szélén lyukasztás/kis sérülés, 8x6 cm. (Verbőczy szolgált az I. világháborúban, ahol a Monarchia fegyverletétele után is folytatta a harcot a Székely Hadosztály zászlóaljparancsnokaként, egészen 1919-ig. A harcok befejeztével, a békeszerződések megkötése után a Nemzeti Hadseregben, illetve a M. Kir. Honvédségnél folytatta a szolgálatot, ahol később ezredesi rangot szerzett.)

Share:

Photo of the item taken by : ra